Поляки все частіше готові інвестувати в сонячні панелі

Сонце, це зірка, котра знаходиться найближче до Землі, надаючи сюди енергію, котра потрібна для всіх. Енергії сонця, котра доходить до Землі в 10000 разів більше, ніж потрібно, щоб задовольнити весь попит мешканців нашої планети. В умовах виснаження запасів викопного палива, стає все актуальнішим використання прямої та перетвореної сонячної енергії.

Найбільш поширеним і дешевим способом використання сонячної енергії є сонячні колектори, котрі використовуються в приватних будівлях. Вони дозволяють частково обігрівати будинки та підігрівати воду для побутових цілей, що є хорошим екологічним та економічним способом використання енергії Сонця.  

Читайте також: У Моршині до альтернативної енергії привчають з дитинства

Правильно спроектована та встановлена фотоелектрична система сонячних панелей дозволить отримати за рік 300-600 кВт*год електроенергії з 1 кв.м площі. В умовах зростання цін на електроенергію, фотоелектричні системи отримують все більшу популярність. Польща є провідним європейським ринком для розвитку сонячних колекторів.
                           
Поляки все частіше купують та встановлюють сонячні енергетичні системи, котрі в перспективі будуть надавати власнику суттєву економію. 

Площа встановлених сонячних колекторів в Польщі в роки 2000-2010 збільшилася з 21 000 м2 до 655 800 м2. При таких темпах зростання, польський ринок сонячної теплової енергії, ймовірно, стане до 2020 року третім за величиною ринком в Європі. 

На тлі динаміки європейських країн, польський ринок сонячної енергетики виглядає кращим і є ознаки того, що ця тенденція буде продовжуватися в найближчі роки. За даними Інституту відновлюваної енергії  в 2012 році у Польщі продано колекторів загальною площею 302 тис. м2. Збільшення склало 19% в порівнянні з попереднім роком. В Європі зростання продажів були зафіксовані тільки в Німеччині. 

Динаміка розвитку теплової сонячної енергії в Польщі відбувається в основному за рахунок національної програми, котра передбачає  погашення кредиту в розмірі 45% від вартості  сонячних колекторів. Започаткована ця програма з 2010 року Національним фондом охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами. Для цього достатньо просто подати заявку на кредит з дотацією у банк, котрий співпрацює з Національним фондом. Банк зробить всі необхідні кроки для компенсації. 


Сонячна енергія буде однією з головних тем 4-й Міжнародної торгової ярмарки в галузі поновлюваних джерел енергії та енергоефективності RENEXPO Польщі, яка відбудеться 23-25 вересня 2014 у Варшаві.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка