Поляки побудують на Харківщині переробний завод потужністю 400 тис т відходів у рік

Польські інвестори побудують у Харківський області сміттєпероробний завод потужністю 400 тисяч тонн відходів у рік.

Багатофункціональний комплекс, проект якого вже схвалений Кабінетом міністрів України і зараз проходить процедуру отримання дозволу ДАБК, з’явиться на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів до кінця 2019 року, передає hyser.com.ua

«Будівництво об’єкту почнеться після отримання всіх дозволів і буде здійснюватися за графіком, - розповідають у міськраді. - Плановий термін проведення робіт — 24 місяця».

Зводити сміттєпереробний комплекс буде консорціум польських компаній на чолі з «Vekto».

Згідно з проектом, комплекс буде складатися з підсистем збору, сортування та переробки відходів, утилізації полігонного газу та ліній передачі електричної енергії, а також полігону для не придатних для переробки відходів.

Принцип роботи комплексу передбачає збирання та сортування сміття з Харкова, Дергачівського, Золочівського та частини Харківського району.

У стислі терміни харків’яни отримають повноцінний сміттєпереробний комплекс, який зможе приймати 400 тис. тонн відходів і виробляти до 20 млн кВт-год на рік – цього вистачить на три місяці роботи трамваїв і тролейбусів обласного центру, зазначив представник фірми-підрядника Кшиштоф Хородецки.

«Це буде один з найкращих проектів у Європі, який реалізують «під ключ»: всі необхідні цехи зведуть одразу, - пояснює він. - На наступні 20-30 років Харкову можна буде забути про сміттєву проблему».

Головними джерелами фінансування проекту вартість якого складає майже $27 млн стануть Міжнародний банк реконструкції і розвитку та Фонд чистих технологій.

При цьому понад $1,5 млн заплатять за технічний нагляд, який здійснюватиме консультант німецької компанії «KOCKS Consult GmbH», на $2 млн куплять техніки та обладнання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка