Поляки моніторять якість води за допомогою мідій

У Польщі приватні компанії моніторять якість питної води за допомогою мідій.


Двостулкові молюски, які зазвичай населяють озера, річки і бухти, а також зони припливу уздовж берегових ліній, дуже чутливі до забруднення, від якого захищаються, закриваючи мушлі, передає 20 хвилин.

Як зазначає власник компанії Prote Єжи Шлюсарчик, система, яка працює в режимі онлайн і дає інформацію кожної секунди, перевіряє якість води, яка потім потрапляє у трубопровід і яку п’ють люди. «Коли вода погана, мідії закриваються, тому що захищаються від шкідливого середовища, - розповідає фахівець. - Система подає інформацію на ваш імейл про те, що потрібно щось робити".

Є ще одна система, яка "виправляє" якість води, продовжує Єжи Шлюсарчик. «Ми пропонуємо перевірені технології очищення води , які понад 30 років використовуються у різних країнах», - запевняє фахівець.

Сьогодні Польща може похвалитися чистими річками, озерами та якісною водою, яка тече із кранів. Важливу роль у збереженні водних ресурсів, як кажуть експерти, відіграє висока екологічна свідомість громадян, добре фінансування екології та технології.

"У Польщі навряд чи можна викинути щось до річки безнаказанно", - каже голова Воєводського фонду охорони довкілля і водного господарства в Ольштині Адам Кшиськув.

З ним погоджується і польський фахівець Казімєж Куйда. "Раніше до Вісли не можна було підійти, бо там смерділо, а сьогодні люди навіть купаються у цій річці, був час, коли вода з кранів у Варшаві смерділа, а сьогодні її можна пити, - розповдає він. - Дуже багато було зроблено у справі охорони водного середовища, з’явилось багато очисних споруд, будівництво яких було профінансовано через воєводські, національні фонди та спільними зусиллями".

Нині поляки мають намір також відновити Тернопільський став. Допомогу запропонували фахівці з міста Ольштин, в якому є 12 схожих водойм.

Дворічну програму, яка покликана відновити чистоту ставу та створити інфраструктуру навколо об’єкту, нещодавно затвердили на засіданні виконавчого комітету міськради Тернополя. Екологи та професори з Польщі запропонували декілька методів очищення та збереження водойми та високо оцінили тернопільський проект розроблений науковцями педуніверситету.

У серпні в Тернополі побувала делегація із Вармінсько-Мазурського університету в складі науковців, які вивчають питання екології водойм, займаються питаннями туристичного облаштування та водних видів спорту.

Передбачається, що у 2016 році обласний центр приділить увагу виключно плануванню та формуванню кошторису. "До виконання програми візьмемось у наступному році", - повідомив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Розрахована на два роки програма модернізації Тернопільського ставу буде реалізована у три етапи: екологічне очищення, розвиток інфраструктури навколо водойми та розвиток водних видів спорту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка