Полтавець встановив сонячну електростанцію за $9000 і тепер заробляє бл. 50 тис грн щороку

У Мачухах під Полтавою вже три місяці працює приватна сонячна електростанція потужністю 10 кВт. Своєму власникові вона коштувала $9 тис., але має окупитися за 4-5 років. Щорічно власник матиме прибуток близько 50 тисяч гривень, передає «Громадське ТБ. Полтава».

«Це вигідно, по-перше, в екологічному плані, а також, звичайно, вигідно фінансово. За приблизними підрахунками, 30% від виробленої енергії на сьогодні споживаємо ми, а 70% за «зеленим» тарифом продаємо «Полтаваобленерго», – розповів Віталій Авраменко».

Найбільше електроенергії СЕС виробляє в травні – до 1700 кВт*год. В хмарні дні станція працює лише на 30% від своєї потужності. Сергій Запорожець, який займався проектуванням та монтажем цієї сонячної електростанції, зазначив, що в середньому вона щомісяця приносить 4-5 тис. грн. На зведення електростанції пішло 3 місяці підготовки і приблизно 9 тисяч доларів.

«На Полтавщині встановлюють ще не дуже багато сонячних станцій. Люди бояться, деякі придивляються. Найбільше – у Вінницькій, Житомирській, Київській, Одеській областях», – додав Сергій Запорожець.

За останні два роки в Полтавському районі встановили близько десятка приватних сонячних електростанцій.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка