Полтавець встановив на власному городі сонячну станцію на трекерах і заробляє до 25 тис грн у місяць

Мешканець села Затон(Полтавська область) Олексій Онищенко встановив на власному городі сонячну електростанцію на трекерах.

СЕС потужністю 30 кВт дозволяє 39-річному зоотехніку за фахом заробляти до 25 тисяч гривень у місяць, передає Полтавська телестудія Місто.

«Цієї зими, коли у селі нічого робити, вирішив побудувати сонячну станцію, - розповідає Олексій Онищенко. – У лютому встановив на городі першу конструкцію із сонячними панелями – зараз вже працює таких чотири, ще п’ять чекають запуску».

За словами підприємця, трекінгова система підвищує ефективність сонячної станції на 30-40% у порівнянні зі статичними. 

«Платформи з панелями протягом дня повертаються за сонцем: у 10 годин вони запрограмовані дивитись на схід, а, наприклад, о 12.30 - на південь, - пояснює Олексій Онищенко. - Максимум СЕС виробила влітку - за один місяць вдалося заробити 25 тисяч гривень».

Лише 5% отриманої електроенергії підприємець використовує для власних потреб. «Сонячна електроенергія йде на обслуговування будинку: бойлер, чайник, телевізор, освітлення», - розповідає він.

Підприємець вклав у проект майже 200 тисяч гривень. «Планую, що за 5-6 років сонячна станція окупиться», - каже Олексій Онищенко. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка