Полтавчанин завдяки утепленню будинку досяг 36% економії газу

Кожен власник приватного будинку може за два роки знизити витрати природного газу на 20-50% в залежності від фінансової спроможності. 

За словами теплотехніка Анатолія Соколова, який має 20-річний досвід ефективної економії енергоресурсів, навіть пенсіонер з мінімальною пенсією здатен суттєво підвищити енергоефективність власної оселі, дотримуючись певного порядку дій, передає exo.in.ua.

Українцям, які усвідомили проблему дорогих енергоресурсів і готові самотужки покращувати життя, полтавчанин радить взяти до уваги його рекомендації та визначити фактори, які впливають на перевитрати газу у опалювальній системі і загалом у будинку. На аркуші із зазначеними тепловтратами необхідно відмітити ті, яких можна позбутися за один-два роки. Своєрідне «керівництво до дії» необхідно повісити на видному місці, частіше перечитувати та рухатися до цілі, радить теплотехнік. 

П'ять років тому Анатолій Соколов, який разом з дружиною переїхав з дев'ятиповерхівки у сільську місцевість, для опалення двох будинків загальною площею 140 квадратних метрів використовував електроенергію та дрова, аби споживати до 2500 кубометрів газу в рік. В останні три роки теплотехнік витрачає 1900 кубометрів блакитного палива щорічно і розраховує за рахунок теплоізоляції вікон та віконних відкосів поставити новий рекорд – 1600 кубометрів газу в рік. Таким чином, річні витрати дорогого енергоресурсу Анатолій Соколов зменшить на 36%.

На рівень споживання газу, зазначає теплотехнік, впливає багато причин. Витрати блакитного палива безпосередньо залежать від кількості води у автономній опалювальній системі. Анатолій Соколов наводить приклад каструлі об'ємом 30 літрів і сучасного двопанельного плоского радіатора. Радіатор довжиною в 13 сантиметрів дорівнюватиме поверхні каструлі, яка віддає тепло. Тільки такий двопанельний радіатор містить у собі всього 1,5 літри води! Із прикладу Соколова стає зрозуміло, що об’єм води безпосередньо впливає на витрату газу. Адже для підтримки температури рідини в каструлі знадобиться набагато більше використати палива, ніж для радіатора. Таким чином, заміна старих батарей на сучасні, хоча і обійдеться недешево, але відчутно зменшить споживання газу.
  
В свою чергу теплоізоляція вікон, за оцінками теплотехніка, дозволяє зменшити витрати газу на 20-30%. Через віконні прорізи, згідно з дослідженнями Анатолія Соколова, будівля позбувається 35% тепла. Надійно забезпечують будинок від холоду двокамерні вікна (три шибки), де повітря виступає найкращим теплоізолятором, зауважує спеціаліст. Щоб не витрачатися на додаткові рами, на місцевій фабриці Анатолій Соколов замовив спеціальні рейки і герметизував 5 з 8 вікон(7 кватирок). На додачу, пінополістиролом (можна пінопластом, ДВП, а потім забілити) теплоізолював у другій камері відкоси, які інтенсивно забирали тепло. Більша температура іде в сторону меншої, пояснює теплотехнік, тому холодніші відкоси використовують більше кімнатного тепла, ніж, наприклад, стіна.
 
Наразі спеціаліст має намір теплоізолювати площину відкосів усіх вікон. Пінополістирол і пінопласт з припуском у 2 міліметри забезпечать бездоганну щільність, підкреслює він. Для теплоізоляції віконних відкосів можна також використати сучасні товсті шпалери (білого кольору), наклеївши їх у один або два шари. Скло і рейки необхідно герметично утеплити поролоном або самоклеючою гумовою стрічкою, зауважує Анатолій Соколов. Такі недорогі роботи, які можна виконувати у будь-яку пору року, суттєво зекономлять сімейний бюджет.

Швидко, зручно і дешево заощадити газ можна тільки за допомогою теплоізоляції, переконаний теплотехнік. Одна гривня, вкладена в модернізацію опалювальної системи, повертає три, а інвестована у внутрішню теплоізоляцію гривня забезпечує повернення п’яти. Гроші повертаються у вигляді показників за користування паливом, каже Анатолій Соколов. 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Теплотехнік нагадує, що зовнішню теплоізоляцію - трудомістку і коштовну -  необхідно проводити після внутрішньої – дешевої і простої. Не рекомендується теплоізолювати стіни кімнат зсередини. Утеплення потребують, зауважує Анатолій Соколов, ніші за радіаторами, матеріал тепловідбивача, товщина якого має становити 6 міліметрів, не повинен його торкатися. Важливою є теплоізоляція верхніх труб опалювальної системи, які гріють стелю, та усіх вхідних дверей шляхом встановлення ущільнювачів, наголошує спеціаліст. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: