Польська залізниця планує отримувати до 85% електроенергії з ВДЕ

Польська залізниця (PKP) планує до 2030 року збільшити частку споживання електроенергії з відновлювальних джерел енергії до 85%. Про це йшлося під час дискусії на тему «Зелений лад на польській залізниці», що відбулася нещодавно у Варшаві, повідомляє Укрінформ.

У 2030 році 85% електроенергії на польській залізниці має походити з ВДЕ, що дасть можливість за найближчі 9 років заощадити до 1,2 ТВт*год електроенергії.

На Польській залізниці хочуть реалізувати концепцію eco-driving, що означає оптимальне використання електрики, необхідної для проїзду потягом певного відрізка шляху. Концепція передбачає встановлення в локомотивах лічильників, які контролюватимуть споживання електроенергії для визначеної швидкості потягу. Перші лічильники вже з’явились у локомотивах PKP «Інтерсіті», а загалом їх планується встановити понад 300.

PKP «Інтерсіті» також модернізовує власну інфраструктуру відповідно до екологічних вимог, 17 станцій перевізника будуть обладнані cонячними панелями та екологічними мийками разом з очисними спорудами.

Підприємство PKP «Eнергетика» у 2020 році інвестувало 1 млрд злотих (7 млрд грн) в інфраструктуру: зокрема на 500 підстанціях буде встановлено сонячні панелі, а в подальших планах – створення кількох сот вітрових і сонячних електростанцій. Крім того, в потягах планується встановити пристрої, які дадуть змогу переробляти в електроенергію енергію, яка генерується потягами під час гальмування.

У PKP оцінюють, що модернізація системи опалення й освітлення залізничних вокзалів дасть можливість заощаджувати до 16% енергії. Відтак, польська залізниця запроваджує смарт систему керування освітленням та заміну звичайних елементів освітлення на світлодіодні LED-лампи, а також встановлюються сонячнібатареї на будівлях залізниці.

Нині PKP здійснює програму модернізації 200 вокзалів на суму 2 млрд злотих (14 млрд грн), де передбачається застосування інноваційних систем економії електроенергії й екологічних рішень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка