Польща виділить на встановлення нових зарядок для електромобілів 216 млн доларів

Польша має намір виділити на будівництво зарядних станцій і водневих заправок для автомобілів 800 млн злотих (216 млн доларів).

Проект розробило Міністерство клімату і навколишнього середовища країни, 25 грудня, передає портал Wysokie Napiecie («Висока напруга»). 

«Відсутність розвиненої мережі зарядок у Польщі гальмує поширення електромобілів, - зазначають у відомстві. – Для регіонів, які будуватимуть загальнодоступні зарядні станції, субсидії покриють 50% будівництва, а власники зарядних станцій з обмеженим доступом можуть розраховувати на відшкодування 25% витрат».

Субсидії будуть виділятися не тільки для будівництва нових зарядних станцій, а й для збільшення потужності існуючих, наголошують у Міністерстві клімату і навколишнього середовища Польщі.

Субсидії можна буде отримати на створення або збільшення потужності зарядного пункту до 150 кВт, будівництво або розширення загальнодоступної зарядної станції, а також будівництво або розширення водневої заправної станції. Вони будуть надаватися підприємцям (незалежно від розміру компанії), місцевим органам влади, громадам і житловим кооперативам.

Для станцій загального користування допомога становитиме до 50-75 % у муніципалітетах до 100 тис. жителів. Більш високий рівень субсидій не поширюється на місця вздовж швидкісних доріг і автомагістралей. На комерційні стовпи і станції зарядки субсидія покриє до 25% витрат. Виключення складуть пункти до 22 кВт - тоді субсидія зросте ще на 25%.

Пропонується, щоб субсидія на пункт зарядки або збільшення його потужності склала:

- 7,5 тис. злотих  при потужності до 11 кВт;

- 10 тис. злотих  при потужності до 22 кВт;

- 27,5 тис. злотих при потужності до 100 кВт;

- 47,5 тис. злотих при потужності 150 кВт.

Для водневих заправних станцій субсидія складе до 50%, але не більше 3 млн злотих на одну станцію.

Регламент повинен встановити верхні межі ставок надбавок за одну точку зарядки і суму субсидування станції. Конкретну програму підготує Національний фонд охорони навколишнього середовища та водного господарства.

Кошти на субсидії планується взяти з бюджету Євросоюзу, тому для схвалення проекту буде потрібно позитивний висновок Єврокомісії. Передбачається, що 800 млн злотих повинні бути витрачені до кінця 2023 року.

Проект постанови про конкретні умови надання державної допомоги інфраструктурі для зарядки електромобілів та інфраструктурі для заправки воднем був направлений 18 грудня для погоджень, думок і консультацій. Термін подачі коментарів - 21 день.

Зараз у Польщі встановлено 1 700 загальнодоступних зарядних станцій.

24 грудня 2020 року мерії Варшави оголосила про наміри побудувати 800 зарядних станцій для електромобілів у найближчі кілька років. Одна така станція зможе заряджати 2 автомобілі протягом 1-3 годин.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка