Польща перешкоджає участі громадськості в кліматичних переговорах COP24

Протягом останніх двох днів мінімум восьми представникам громадських організацій було відмовлено у в’їзді у Польщу для участі у міжнародних кліматичних переговорах COP24. Серед них є шість громадян України. Про це повідомляється на сайті Центру екологічних ініціатив «Екодія».

Зазначається, що забороні в’їзду передував прийнятий у Польщі спеціальний закон у зв’язку з проведенням міжнародних переговорів ООН зі зміни клімату у місті Катовіце (COP 24). Згідно з ним, заборонені будь-які спонтанні зібрання, а дані про всіх зареєстрованих учасників можуть бути використані поліцією без попередньої згоди cамих учасників.

Виконавчий директор міжнародної екологічної організації 350.org Мей Бове виступила з наступною заявою стосовно цієї ситуації: «Ми рішуче засуджуємо відмову у в’їзді та депортацію колег, яким не дозволили потрапити у Польщу для участі у СОР24. З того, що нам відомо, причиною для такої відмови було звинувачення у «загрозі національній безпеці».

В заяві 350.org та інші організації з міжнародної мережі CAN також наголошують, що найбільша загроза для Польщі та всього людства полягає в тому, що уряди не докладають необхідних  зараз зусиль щоб вирішувати проблему кліматичної кризи і не вживають невідкладних заходів для скорочення викидів парникових газів та згортання індустрії викопного палива.

Цю заяву підтримали громадські організації та об’єднання з усього світу: Українська кліматична мережа, 350.org, Greenpeace, CAN Europe, CAN EECCA, Protect the Planet, Demand Climate Justice, SustainUS, Grassroots Global Justice Alliance, The Indigenous Environmental Network, Climate Justice Alliance, Attac, The Just Transition Alliance, Oil Change International, Carre Geo & Environnement, Green Network та INFORSE.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка