Польща отримає 56 млрд євро на «зелену» трансформацію вугільних регіонів

ЄС інвестує 56 мільярдів євро для переходу Польщі до «зеленої» екологічної політики в період з 2021 по 2027 рік, повідомляє Металлургпром.

Незважаючи на три десятиліття успішних ринкових реформ і впевнене зростання з моменту переходу від будівництва комунізму до демократії, Польща як і раніше використовує вугілля для генерації приблизно 80 відсотків своєї електроенергії. Теплові електростанції країни є найбільшим джерелом викидів парникових газів в Євросоюзі і великим головним болем для Єврокомісії, яка поставила мету щодо скорочення викидів на 55% до 2030 року.

За словами професора Петра Скубаєва з Сілезького університету, розташованого в самому серці південного вугільного регіону, Польща мала б почати відмовлятися від вугілля кілька десятиліть тому, щоб досягти цілей ЄС щодо викидів.

Вугільні шахти Польщі як і раніше забезпечують більше 80 000 субсидованих державою і активно використовуваних політиками робочих місць і поставляють паливо для ряду великих державних комунальних підприємств.

Високі витрати на видобуток корисних копалин і податки на викиди вуглецю в ЄС зробили вугільну енергетику неконкурентоспроможною, що змусило Варшаву переглянути свої погляди.

За словами Гжегожа Вишневського, глави ведучого IEO аналітичного центру з відновлюваної енергії в Польщі, середня вартість енергії в Польщі приблизно вдвічі вища в порівнянні з іншою частиною ЄС - близько 50 євро за мегават-годину.

За словами міністра клімату Міхала Куртика, кошти з енергетичного пакета ЄС «Зелена угода» мають вирішальне значення для допомоги Польщі по трансформації вугільних регіонів і переході до «зеленої» енергетики.

Куртика оптимістично налаштований щодо того, що сектор «зеленої» енергетики Польщі, який нині покриває близько 16% її потреб, може швидко зрости в наступні 20 років і створити 300 000 нових робочих місць, замінивши ті, які пов'язані з видобутком кам'яного вугілля .

Запуск першої атомної електростанції до 2033 року також є частиною екологічного порядку денного Польщі, хоча деякі польські експерти стверджують, що ядерний варіант буде занадто дорогим для реалізації.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка