Польща готова модернізувати львівські очисні споруди, щоб стоки з України не забруднювали Віслу

Польща готова модернізувати львівські очисні споруди, аби зупинити потрапляння відходів у річку Вісла.

Для цього західні сусіди мають намір очистити підземну річку Полтву, у яку місто лева скидає стоки, передає 24tv.ua. 

Фінансову допомогу та дешеві кредити готовий надати Національний фонд охорони довкілля і водного господарства Польщі – Львівському міському комунальному підприємству «Львівводоканал» необхідно лише довести значимість інвестиції для всієї країни.

Вісла стала значно чистішою після реконструкції очисних споруд "Чайка", які розташовані у північно-східній частині Варшави і займають площу 52,7 га. 27 червня 2012 року відбулася знакова подія не тільки для Польщі, але й для всієї Європи - столиця перестала зливати стоки у річку.

«Усі стоки запливають у камеру: 15-18 тисяч метрів кубічних на годину при нормальній погоді, або 52 тисячі метрів кубічних на годину - як падає дощ, – розповідає керівник варшавських очисних споруд «Чайка» Ярослав Судов. - Потім у спеціальній будівлі завдяки механічній очистці на решітках у 6 міліметрів затримується сміття».


Обробка осаду відбувається в чотирьох нових і шести модернізованих метантенках, продовжує фахівець. «Мінеральні частки викачують насосами з дна, жир та олію спалюють, неприємний запах зникає у двох станціях дезодорації - каже Ярослав Судов. – Газ, який утворюється метантенках, очищається і зберігається в спеціальних ємностях - спалюючи біогаз повністю забезпечують Варшаву теплом та наполовину - електроенергією».


За словами Ярослава Судола, на очисних спорудах "Чайка" щодня утворюється 192 тонни осаду.

«Ферментований і стерилізований осад надходить в проміжні ємності, механічно зневоднюється та подається на установку зі спалювання осаду», - пояснює фахівець.

Завдяки найбільшим очисним спорудам "Чайка", які сьогодні визнані найбільш ефективними у Польщі, значно поліпшилась якість води у річці Вісла і Балтійському морі. Розширення і модернізація очисних споруд, розрахованих на забезпечення життєдіяльності двох мільйонів чоловік, дозволили збільшити продуктивність більш, ніж у два рази: з 200 000 м3 на добу до 450 000 м3 на добу. Максимально можлива продуктивність - до 515 000 м3 на добу. Очищену воду по трьох каналах зливають у Віслу.

Модернізацію очисних споруд у Варшаві здійснили за гроші платників податків - 1,153 мільярди злотих - та завдяки дотаціям Євросоюзу і Європейського інвестиційного банку - 200 мільйонів євро.

Обладнання на львівських очисних спорудах не оновлювали десятки років. У 2017 році лише відремонтували первинний відстійник. «Первинна очистка покращилася, а вторинна лишилася на рівні радянського часу», – пояснює директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.

Наразі тривають переговори між «Львівводоканалом» та польським фондом охорони довкілля. Вже у жовтні на екологічному форумі у Львові сторони планують підписати меморандум про співпрацю.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка