Польща бореться з екологами, які вимагають скорочувати залежність від вугілля

За минулий тиждень мінімум 15 представникам громадських організацій було відмовлено у в’їзді у Польщу для участі у міжнародних кліматичних переговорах COP24, в тому числі  8-ми українцям. Ще двох українських екологів, які приймали участь  в COP 24, було затримано в Польщі та депортовано. Громадські організації вбачають в таких діях тиск польського уряду на екологічних активістів .

"Такі дії польського уряду Екодія розцінює як тиск на активістів та обмеження прав громадян на мирний протест. Участь представників громадськості в міжнародних кліматичних переговорах COP 24 є важливою для створення тиску на політиків, які роблять недостатньо для протидії зміні клімату", - йдеться в заяві центру екологічних ініціатив "Екодія".

Багатьом представникам громадськості, які планували взяти участь у COP 24 заборонили в’їзд у Польщу, не дивлячись на офіційну акредитацію для участі в кліматичних переговорах. Всього таких випадків було понад 15, зокрема не пустили 9 осіб з України, 1 з Грузії, 1 з Киргизстану, 1 з Росії. Формальною причиною відмови у в’їзді усім представникам екологічних організацій польські прикордонники вказали "Загроза державній політиці, внутрішній безпеці, громадському здоров’ю або міжнародним відносинам будь-якої держави-члена Європейського Союзу". Водночас прикордонники використовували спеціальний список осіб, яким заборонений в’їзд на територію Польщі на період проведення кліматичної конференції.

Обурені українці вже звернулися в Міністерство закордонних справ і планують подавати скарги в міжнародні інстанції.

“Саме громадянське суспільство мотивує та підштовхує уряди до більш активних дій. Польща має скорочувати свою залежність від вугілля, а не боротися з екологами”, – зазначає Ірина Ставчук, виконавча директорка Екодії.

Від глобальної мережі CAN-International, яка представляє понад 1300 міжнародних і місцевих організацій що переймаються питаннями зміни клімату, листи з вимогами розслідування ситуації були направлені міністру іноземних справ Польщі Йохиму Брудзинські, Міністру енергетики Польщі і президенту COP 24 Міхалю Куртика, а також Патрісії Еспінозі, Виконавчому Директору Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

"Польща є найбільшим в ЄС оператором вугільних блоків, частка вугілля там суттєво вища ніж в Україні. Там банально домінує брудна енергетика, і чомусь мені здається, що суміш впливу вугільного лоббі з загальним антиукраїнським сентиментом в польскій політиці стала причиною прикордонної параної в польских силовиків", – так прокоментував ситуацію Роман Зінченко, голова української мережі енергетичних інновацій Greencubator.

Раніше цього року в Польщі був прийнятий спеціальний закон щодо особливого стану у зв’язку з проведенням міжнародних переговорів ООН. Згідно з ним, були заборонені будь-які спонтанні зібрання, а дані про всіх зареєстрованих учасників конференції можуть бути використані поліцією без попередньої згоди учасників.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка