Польща активно працює над програмою будівництва більш ніж 1000 біогазових установок

Підкарпатська місцевість Одрехова в гміні Заршин стала другою у воєводстві, де збудовано сільськогосподарську біогазову установку. Будівництво тривало півтори роки, а загальна сума інвестицій склала 8,5 млн злотих (близько 2,1 млн євро).

В 2010 році Рада Міністрів прийняла стратегію, якою визначені напрямки розвитку сільських біогазових установок в Польщі протягом 2010-2020 років. Даним документом передбачено, що протягом вказаного часу повинні з'явитися по одній біогазовій установці на біомасі в кожній гміні. При цьому на території Польщі функціонує 2 478 ґмін: 1 587 сільських, 584 сільсько-міських та 307 міських (при загальній кількості міст 891). 

9.png

У Підкарпатському воєводстві перша біогазова установка з'явилася в селі Старе Місто біля Лежайська. На основі цієї стратегії здійснена реалізація плану і в гміні Заршин.

11.jpg

Впровадженням нової технології займалися Інститут Зоотехніки у співпраці з консорціумом фірм, де лідером був завод Цегельського з Познані (польська машинобудівна компанія). Відкриття нового підприємства відбулося 21 січня 2015 року. Збудований об’єкт забезпечить підвищення енергетичної безпеки гміни.

12.jpg

Потужність нової біогазової установки становить 500 кВт і її робота основана на технології AD AGRO. Процес безкисневої ферментації дає можливість виробляти електричну і теплову енергію з рослинних і тваринних відходів. В результаті роботи біогазової установки з’являється газ, який спалюється в когенераційному двигуні. Залишки ферментації використовуються у вигляді добрива. 

По темі: Житомир зароблятиме більше 1 млн грн у рік на біогазі зі сміттєзвалища

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка