Польша планує побудувати морські вітропарки загальною потужністю 10 ГВт

Польща має намір ввести в експлуатацію морські вітроелектростанції загальною потужністю 10 ГВт до 2028 року.

Про це йдеться у листі про наміри співпраці (Letter of Intent, LoI), підписаному урядом та представниками галузі шельфової вітроенергетики країни, передає ruscable

«Морські ВЕС дозволять досягнути поставлені «Європейським зеленим курсом» (European Green Deal) цілі, а також підвищити надійність енергопостачання і скоротити викидів CO2, - наголошується у листі. - Міністерство клімату Польщі виступить координатором діяльності сторін-підписантів та обміну досвідом та інформацією між ними з метою розвитку сектора шельфової вітроенергетики».

У Національному плані з енергетики та клімату (National Energy and Climate Plan, NECP) на 2021-2030 роки шельфова вітроенергетика значиться як одна з ключових технологій для досягнення цілей Польщі у сфері використання ВДЕ на поточне десятиліття. Крім того, у проекті енергетичної політики (Energy Policy) Польщі до 2040 року розробка проектів будівництва шельфових ВЕС визначається як стратегічний напрямок, який сприятиме диверсифікації існуючої структури виробництва електроенергії в країні, що сьогодні значною мірою залежить від вугілля.

У січні 2020 року урядом Польщі була оприлюднена перша редакція проекту Закону про розвиток шельфової вітроенергетики (Offshore Wind Act), в якому встановлена мета створити більше 10 ГВт потужності ВЕС до 2028 року. Розгляд і прийняття закону про розвиток вітрової енергетики було призупинено через епідемію COVID-19.

Однак нещодавно урядом була опублікована оновлена версія проекту закону, в якій заявлена мета побудувати 28 ГВт потужності шельфових ВЕС до 2050 року, що дозволить країні стати найбільшим оператором ВЕС в Балтійському морі. Нова версія проекту Закону про розвиток шельфової вітроенергетики буде представлена парламенту країни у липні 2020 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка