Поки чиновники думають, проблемою енергозбереження в Україні займаються добровольці

24 жовтня 2014 року молодіжний кліматичний рух в Україні започаткував нову просвітницьку ініціативу «Точка тепла», що покликана допомогти людям розібратися у впровадженні енергозберігаючих заходів. Розпочали з дводенного тренінгу для екологічних активістів з різних куточків України, які втілюватимуть «Точку тепла» для населення на місцях під гаслом «Утеплись правильно!».

1.jpg

24 та 25 жовтня у Києві 35 громадських екоактивістів з різних міст проходять практичне навчання, щоб отримати спеціальні знання від експертів з енергозбереження та вдосконалити необхідні навички. Під час організованої в рамках тренінгу екскурсії до Київського центру з енергоефективності, учасники наочно ознайомилися з технологіями, що дозволяють зберігати енергію. По завершенню тренінгу учасники організують роботу команд «Точок тепла» в 15 містах України, щоб якомога більше людей отримали важливу інформацію про правильне та ефективне утеплення.

Для того, щоб досягти енергонезалежності України, енергозбереження має бути пріоритетом у кожній українській родині. З розумним та комплексним підходом до проблеми утеплення можна досягнути вагомого зменшення енергоспоживання та економії коштів на оплату комунальних послуг.

«Облік тепла, терморегуляція та утеплення стін будинків може зекономити до 50% на опалення. Ми можемо враховувати кращу європейську практику та стандарти, які набуті десятками років. В ЄС дуже жорсткі вимоги до енергоефективності будівель і вони підвищуються. В той час, коли в середньому в українських помешканнях витрачається на одиницю площі 250 кіловатгодин (квт*год /м2) енергії, у європейців — до 90 кіловатгодин (квт*год /м2) енергії відповідно», — коментує ситуацію експерт з енергоефективності НЕЦУ Андрій Железний.

Вже з 8 листопада почнуть роботу інформаційні осередки – «Точки тепла», де волонтери розповідатимуть усім охочим про технології утеплення та збереження енергії. Такі інформаційні точки діятимуть у публічних місцях Києва, Вінниці, Добропілля (Донецької області), Запоріжжя, Львова, Луцька, Миргорода, Полтави, Рівного, Тернополя, Хмельницького, Херсона, Харкова, Черкас, Чернівців тощо. 

2.jpg

Мешканці вказаних міст, які відвідають «Точку тепла», зможуть отримати консультації з наступних питань:
 - Як можна зберегти енергію?
 - Як правильно утеплювати будинки?
 - Чому важливий облік енергії? 
 - Які матеріали для утеплення обрати?
 - Які доступні та дієві енергозебрігаючі заходи впровадити? 

Графік роботи та розташування точок тепла у різних містах буде опубліковано на сторінці ініціативи у мережі Facebook 1 листопада.

Контактні особи:

Ольга Мончак, Голова УМКА,
тел. 0961112544

Ольга Самкевич, національний координатор «Точки тепла»
тел. 068 475 75 96, olga.samkevych@gmail.com

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка