Подружжя з молдавського села забезпечує біопаливом кілька мерій

У Молдові подружжя з села Браніште (Ришканський район) відкрило цех з брикетування сільськогосподарських відходів і переводить на біопаливо населення та державні установи, повідомляє agrobiznes.md.

Алла і Микола Гадрауцан, які декілька років жили за кордоном, а після повернення на батьківщину почали займатися вирощуванням сільськогосподарської продукції, вирішили розширити бізнес.

Напередодні чергового збору врожаю подружжя вирішило виготовляти паливні брикети з відходів сільськогосподарського виробництва. «Ідея з’явилась ще за кордоном, коли ми відчули переваги використання такого палива для опалення будинку, - розповідає Алла Гадрауцан. – Отож сировину, для спалювання якої раніше наймали людей, вирішили пускати в діло і тим самим відмовились від способу утилізації, який негативно впливає на грунт та токсичний для атмосфери».

Примітно, що обладнання, необхідне для введення в експлуатацію лінії брикетування, молдавське подружжя придбало в Україні у 2012 році при консультаційній підтримці громадської Асоціації з просування біопалива у Молдові. На додачу, організація допомогла підприємцям встановити обладнання та навчити персонал – 11 робочих.

Як зазначає Алла Гадрауцан, місцевих жителів доводилось переконувати, що наше паливо ефективніше за дрова, вугілля і газ. «У перший рік сировини було мало, а попит був великий, - згадує підприємець. – Цех працював 24 години на добу, а брикети відразу ж розбирало населення та держустанови». До слова, зараз підприємство виготовляє екопаливо не лише з власних сільськогосподарських відходів, а й купує сировину у довколишніх населених пунктах.

Два опалювальні сезони дозволили фермерському господарству у Браніште знайти чимало постійних клієнтів. Наразі підприємство забезпечує біопаливом кілька мерій та держустанов з Ришканського і Глодянського районів і має намір розширювати сферу збуту.

У перспективі подружжя Гадрауцан має намір придбати обладнання для виробництва паливних гранул, а також подрібнювач, який дозволив би виготовляти брикети з гілок, лушпиння соняшнику, соломи пшениці, ріпаку, сої, очерету та трави судан.

За словами Алли Гадрауцан, паливні брикети, які виготовляє фермерське господарство у Браніште, не містять клею, не виділяють неприємного запаху при спалюванні, горять інтенсивно і у три рази довше, ніж дрова. Попіл може використовуватися як добриво для городу.

«Тонна брикетів замінює п'ять кубометрів деревини твердих порід, - зазначає підприємець, наголошуючи, що оскільки таке паливо не треба різати і можна довго зберігати, це ідеальний варіант для літніх людей, які живуть у селах.

Згідно з підрахунками, у бізнес з виробництва паливних брикетів подружжя інвестувало близько 1 млн леїв (бл 35 тис. у.о.), з яких на обладнання пішло 672 тис. леїв, на електропроводку – 125 тис. леїв, а на облаштування складу і придбання б/у преса – 180 тис. леїв.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка