Побутове сміття, як альтернатива природному газу

Вторинними відновлювальними джерелами енергії є горючі тверді побутові відходи (ТПВ). Розглядаючи  і використовуючи їх у вигляді енергії, вирішуємо ще й екологічну проблему – зменшення забруднення. В США з більш ніж 250 млн т ТВП приблизно 20% спалюються для виробництва теплової та електричної енергії. Японія використовує для спалювання 75% ТПВ.

Отримання енергії з ТПВ можливе кількома способами, один з них – отримання біогазу, котрий є продуктом анаеробного бродіння в звалищах. Перша промислова установка промислового отримання біогазу була створена в 1859 році.

Біогаз утворюється за допомогою бактерій в процесі розкладання органічних продуктів без доступу повітря (анаеробний спосіб). Теплотворна здатність 1 м3 біогазу залежить від вмісту метану і складає 20-25 МДж/м3, що прирівнюється до 1,3-1,7 кг дров або використанню 5-7 кВт електроенергії.

Відходи біомаси періодично подаються в реактор, котрим є утеплений і підігрітий резервуар, обладнаний міксерами. Для підтримки життя бактерій крім біомаси потрібна температура 35-38 градусів і періодичне помішування. Отриманий біогаз накопичується в газгольдері, а потім проходить очищення і подається в котел або в когенераційну установку для вироблення електроенергії і тепла.

1.jpg
 
Світовим лідером використання біогазу є Китай, де вже в 2008 році було біля 30 млн індивідуальних установок з виробництва біогазу і виробництво газу досягає межі 10 млрд м3. Це дало забезпеченням паливом 22% сільських мешканців для обігрівання приміщень та приготування гарячої води. В Німеччині, котра є лідером в цій галузі серед розвинених країн, основна частина біогазу йде на електростанції.

Процес масового впровадження альтернативних видів палива, в тому числі біогазу, став незворотнім, адже запаси викопного палива стали обмеженими і екологічно небезпечними.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка