Поблизу Івано-Франківська звели глиняний будиночок за технологією Earthbag

Олег Почигайло з Івано-Франківська збудував у селі Клузів круглий глиняний будиночок за технологією Earthbag.

Для зведення двоповерхової будівлі загальною площею 120 кв. м мешканець обласного центру використав споконвічні українські традиції будівництва житла на сучасний манер, передає Галицький кореспондент.

У екобудівлю, побудовану без фундаменту і цементу, були вкладені мінімальні інвестиції: тисячу мішків глини, трохи дерева.

Олег Почигайло зводить унікальний для Прикарпаття будинок уже третій рік – експериментатор працює лише влітку та за наявності часу і наснаги. Подружжя будує енергоефективне житло власними силами та залучає найближчих людей. «Наразі залишилися тільки внутрішні роботи, - каже Олег Почигайло. – Будинок матиме прихожу, вітальню, кухню, їдальню, ванну кімнату, сауну, три спальні й бібліотеку – нам з дружиною та трьом нашим дітям місця вистачить».

Влітку у будинку, побудованому з природних матеріалів, прохолодно, а взимку він перетворюється на своєрідний термос.

За словами Олега Почигайло, звести будинок із мішків з глиною за технологією Earthbag не складно. «Мішкова» будівля - це цілком життєздатна споруда, яка має чимало переваг: бездоганну екологічність, мінімальну вартість, простоту зведення, стійкість до опадів і деформацій ґрунту, унікальну сейсмостійкість, різноманітність форм і архітектурних рішень, - розповідає він. – Замість фундаменту лише каміння і дренаж для відтоку, оскільки промерзання і просідання ґрунту такому будинку не страшні».

Мішок з глиною чи ґрунтом перед укладанням в стіну ретельно трамбують, роблячи його широким і плоским і, як результат, кладка стін стає стабільною і міцною.

Єдине слабке місце у будинку з мішків - теоретична можливість недостатньо міцного зчеплення рядів між собою. Однак його легко усунути, проклавши між шарами мішків колючий дріт. Далі мішки з глиною утрамбовуються рядами, утворюючи стіни, які обтягуються металевою сіткою, замащуються глиною, шліфуються, а потім покриваються вапном.

З часом глиняні блоки кам'яніють, тож у цьому випадку час лише укріплює екохатину. Стелю і дах виготовляють з дерева.

Будинок за технологією Earthbag без тріщин і руйнувань піднімається і опускається разом із ґрунтом, розповідає Олег Почигайло. «Мішки з глиною – це еластичний стіновий матеріал, - пояснює він. – Навіть якщо десь і трісне, то швидко можна підлатати: намочити водою та й приліпити на місце, до того ж у такому помешканні ніколи не буде грибка, адже глиняні стіни пропускають повітря».

Глина та технологія Earthbag дозволяють звести будинок будь-якої форми, каже Олег Почигайло. «Я збудував круглу будівлю, бо вона унікальна і гармонійна, а найголовніше - значно тривкіша, ніж прямокутна чи квадратна», - говорить він.

Екобудинок у селі Клузів буде цілковито автономним. «У хатині не буде газу, обігрівати оселю буде пічка, електроенергію будуть генерувати сонячні батареї, генератор, воду подаватиме помпа», - розповідає Олег Почигайло.

До бачення будинку, в якому найкраще було б мешкати, Олег Почигайло прийшов під час заняття східними бойовими мистецтвами.

«Довго штудіював інтернет, детально вивчив технологію зведення глиняних будинків, хотів наживо з кимось порадитися, однак на Прикарпатті так і не вдалося відшукати досвідченого практика, - розповідає він. - У мережі достатньо різної інформації, проте обмаль тієї, як будувати повноцінне житло, тому довелося зайнятися проектуванням: сам порахував, окреслив план, змайстрував із тестем специфічні інструменти для наповнення, утрамбовування та укладання мішків з глиною, й уперед».

Поруч із будинком подружжя розбили кілька невеличких високих теплих грядок, які дають гарний врожай.

Є навіть пірамідальні грядки, з якими легко й зручно працювати, які займають мало місця і на яких росте менше бур'янів.

Охочим розпочати екобудівництво Олег радить вірити у власні сили, отримувати задоволення від процесу творення і не перейматися думками інших людей.



Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка