Пластик в океані вбиває бактерії, які виробляють до 10% кисню

Десять відсотків кисню, яким ми дихаємо, походить від одного виду бактерій в океані. Згідно з новим дослідженням австралійського Університету Маккуорі, бактерії Prochlorococcus сприйнятливі до забруднення пластиком, повідомляє ScienceDaily.

«Ми виявили, що вплив вимивання хімічних речовин із пластикового забруднення перешкоджає зростанню, фотосинтезу та виробництву кисню в Prochlorococcus, найбільш поширеної фотосинтезуючої бактерії в океані», – зазначає автор дослідження Саша Тету. 

Нині в океані налічується близько трьох октильйонів бактерій Prochlorococcus. За словами співавтора дослідження Лізи Мур, саме ця бактерія виробляє до 10% всього кисню в атмосфері. У ході дослідження науковці взяли два різні штами цієї бактерії та в лабораторних умовах піддали їх впливу хімічних речовин, які виділяються з пластикових продуктів. Результат експерименту показав, що хімічні речовини від пластику перешкоджають росту бактерій, знижують їх здатність до фотосинтезу й змінюють частину генів. Вчені також хочуть вивчити, як забруднення пластиком спричиняє вплив на ці мікроби в океані.

За оцінками, забруднення пластиком щорічно спричиняє економічний збиток морським екосистемам більш ніж на 13 млрд. доларів.

«Наші дані показують, що пластикове забруднення може мати поширені екосистемні впливи за межами вже відомих, наприклад, на морських птахів і черепах», – зазначають дослідники.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка