Плануєте утеплити чи перепланувати квартиру? Вам це потрібно знати

При підготовці до нових умов життя «без газу» у багатьох власників квартири може виникати питання кардинального перепланування помешкання. Але такі реконструкції не можна робити за своїм бажанням, необхідно враховувати технічні питання експлуатації будівель та правову основу взаємовідносин з певними контролюючими та дозвільними органами.  

Вимоги влади до оформлення дозволів формується на тому, що стіни старих будинків відповідають за певні серйозні навантаження верхніх поверхів чи горища. Від хаотичного перепланування можуть виникнути аварійні ситуації, в т.ч. обвали. Самостійно пройти всі дозвільні «двері» і отримати «добро» досить складно і довго. Переважно швидше це виходить у проектних організацій, котрі можуть прийняти участь в цьому процесі. 

Читайте також: Відтепер всі будівлі у держвласності підлягатимуть обов’язковій енергетичній сертифікації

Дозволено збільшувати санвузол за рахунок коридору. Також коридори і допоміжні приміщення можуть збільшити площі житлових кімнат. На площі житлової кімнати можна облаштувати кухню-їдальню, суміжно з кухнею. Отвори можна виконувати в не несучих стінах. Можна демонтувати підвіконну стіну при виході з кімнати на балкон.

Заборонено розширювати кімнату за рахунок лоджії шляхом розбирання зовнішньої стіни. Не допустимо переносити на балкон і лоджію радіатори опалення. Не допускається об’єднувати квартири по вертикалі. Житлові кімнати не можна використовувати для збільшення площі ванни та санвузла. Недопустимо проводити демонтаж вентиляційних каналів.

Читайте також: 6 кроків до 30% економії тепла в багатоповерхівці

Складна справа отримання дозволу на перепланування починається з листа до районної адміністрації. Після рішення комісії можна робити проектну документацію. В ЖЕКу треба отримати технічний висновок, пройти санстанцію, пожежників. Необхідний акт згоди сусідів на перепланування. На основі цих документів міжвідомча комісія райадміністрації видає дозвіл і ремонт можна починати.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка