Плануєте купити котел на дровах? - Вам це варто знати

Відсутність і висока ціна російського газу поставили питання кожному про інший підхід до обігрівання наших помешкань. Про способи обігрівання будинків за допомогою твердопаливного котла свої думки висловив професор Валерій Дубровін.

Вже сьогодні не менше 30% сільського населення хочуть перейти на альтернативні джерела енергії, проте лише 10% селян можуть це собі дозволити. Науковці проводили соціо-економічне дослідження і виявили, що населення не обізнане з альтернативними можливостями. Найбільше зацікавлені у переході до подібних новацій люди 25-48 років, а люди старшого віку залишаються консервативними.

Дуже важливою має бути підтримка держави, адже українці мають масово освоїти сучасне теплотехнічне обладнання й нові види палива для котлів.
Ціна традиційних палив зростає завжди швидше, ніж ціни на сільськогосподарську продукцію, а це в першу чергу відбивається на селянах. Кожному слід проаналізувати ті ресурси, які є у найближчій місцевості. Паливом можуть бути відходи деревини чи соломи, меблеві виробництва мають свої відходи і купити їх можна за відносно прийнятними цінами. Варто звернути увагу на співвідношення (енергетичний еквівалент):

1 кг дизельного палива = 3 кг соломи,

а це показує, що доступне нам тепло просто лежить під ногами.

Вибір котла повинен враховувати ефективне енергозабезпечення оселі, економне використання енергоресурсу, а не спалювання  дров або брикетів тонами. ККД котлів старого зразка (зараз їх продовжують широко використовувати і в побутових приміщеннях, і на виробництвах) становить 45-55%. А правильно підібрані та встановлені нові котли мають ККД до 92%. Не слід ставити котел з великим запасом потужності, але й замалий буде недоцільним.
 
Ще до купівлі котла треба впевнитись, що зайвої площі і об’єму не гріємо. Якщо ретельний огляд і розрахунок показує інше, то найперше треба ліквідувати втрати тепла. Треба звертати увагу не лише на котли, а й на димарі. Сучасні димарі мають в рази кращу теплоізоляцію і характеристики тяги. Новий котел та димар заощадять власникові мінімум 25-30% палива. А в домі буде тепло і затишно.

Тепловіддача котлів істотно залежить від якості та вологості сировини. Велика вологість дров перетворює котел на випарник води. Цей процес, досушування дров в котлі, відбувається за рахунок купленого палива. Тільки після виведення води з дров виробляється тепло для будинку. Гранули й брикети мають бути упакованими.


Не завжди потрібна дорога електроніка, яка складає до половини базової вартості самого котла. Купувати пристрої для опалення краще влітку, коли ціна є меншою, а асортимент — ширшим. Взимку ще й збільшується кількість некваліфікованих робітників та бригад, які можуть неякісно виконати роботи.

Після встановлення котла треба слідкувати за чистотою як самого котла, так і димових каналів. Чищення треба проводити не рідше 1-2 разів за сезон. Дешеві антифризи в якості енергоносіїв не варто заливати, адже вони є досить агресивні, можуть за сезон-два вивести ваш котел із ладу.

Котли масового виробництва, де виготовляється десятки тисяч котлів на рік, мають вищу якість, аніж ті, що збираються у маленьких цехах, бодай і з меншою ціною за виріб. 

Сільські будинки (площа від 80 до 300 м2) найбільш доцільно опалювати піролізними або автоматичними котлами, останні працюють на паливних гранулах. Враховуючи неутепленість більшості будинків, приблизний розрахунок необхідної потужності котла розраховують досить просто – на кожні 100 кв. метрів будинку треба 10 кВт теплової потужності +20% додатково. Таким чином, на будинок у 300 м2 потрібен котел потужністю близько 36 кВт.


Кращим вибором є піролізний котел - гази, що виходять з димарів піролізних котлів, є набагато безпечнішими для екології, відповідають діючим нормативам ЄС. Набувають популярності системи акумуляції тепла. Це дозволяє підвищити ефективність роботи котлів, що працюють за принципом піролізу, чи котлів-автоматів. Якщо температура повітря на вулиці близько 5 градусів морозу, ви можете протягом декількох днів взагалі не вмикати опалення — у приміщенні буде тепло, автоматика підтримає Ваш комфортний стиль життя.


Якщо є ризик вимкнення електроенергії, то треба ще придбати акумулятори і блоки  безперебійного живлення, які, у разі відключення електроенергії, можуть тримати котел у робочому стані до 10 годин.

По матеріалах видання Агробізнес Сьогодні - 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка