Південнокорейські вчені розробили сонячні модулі, що витримують 10 тисяч циклів згинання і розгинання

Міжнародна дослідницька група Південнокорейського національного університету Пусан розробила прототип сонячних елементів, достатньо гнучких, щоб їх можна було скласти 10 000 разів, не втрачаючи ефективності перетворення енергії, повідомляє Renewables.now.

Щоб вирішити проблему інтеграції сонячних елементів у прилади та пристрої, такі як телефони та транспортні засоби, вчені знайшли рішення в плівках з одностінними вуглецевими нанотрубками (SWNT) товщиною в сім мікрометрів.

«На відміну від просто гнучкої електроніки, складані пристрої зазнають набагато жорсткіших деформацій із радіусом складання всього 0,5 мм. Це неможливо за допомогою звичайних ультратонких скляних підкладок та прозорих провідників з оксиду металу, які можна зробити гнучкими, але не повністю складаними», - сказав професор Іль Джеон, співавтор дослідження.

SWNT демонструють високу прозорість і механічну стійкість. Дослідники вбудували у сонячний елемент провідний шар у підкладку з полііміду (ПІ) та використали оксид молібдену для збільшення провідності. Врешті-решт, вчені представили складаний прототип сонячних елементів з ефективністю 15,2% та майже 80% прозорістю, який також може витримати понад 10000 циклів згортання і розгинання. Отримані результати є одними з найкращих серед наявних гнучких сонячних елементів як з точки зору ефективності, так і механічної стабільності.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка