Південна Корея побудує плавучий морський вітропарк за $32 млрд

Південна Корея побудує плавучу морську вітроелектростанцію потужністю 6 ГВт.

Проект розроблятиметься у рамках державно-приватного партнерства, передає enerdata.net

Плавучу морську вітроелектростанцію встановлять до 2030 року біля міста Ульсан, найбільшого промислового міста країни, відомого як «столиця промисловості Республіки Корея».

Плавуча офшорна ВЕС вироблятиме електроенергію, якої вистачить для забезпечення енергопотреб 5,76 млн домогосподарств і дозволить скоротити викиди на 9,3 млн тонн СО2 на рік

Частина електроенергії може бути використана для виробництва «зеленого» водню. Очікується, що плавуча ВЕС забезпечить 84 000 тонн чистого водню на рік.

«Інвестиції будуть надходити як з державного, так і з приватного секторів і що проект створить близько 210000 робочих місць, - зазначив президент Мун Чже Ін на презентації проекту. - Японське море в районі Ульсана оптимальне для реалізації подібних проектів через його широкий континентальний шельф з глибиною 100-200 метрів і сильних вітри -більше 8 метрів у секунду — а також наявності розвиненої електричної інфраструктури на узбережжі.

Уряд очікує, що державні компанії, такі як Корейська національна нафтова корпорація (Korea National Oil Corporation) та Корейська Східно-Західна електрична компанія (Korea East-West Power Co Ltd) візьмуть участь у розробці проекту. Іноземні гравці, такі як Equinor, Total SA, Copenhagen Infrastructure Partners (CIP), Shell та інші також розглядають можливість участі в проекті.

"Великомасштабна офшорна вітрова електростанція у безкрайньому морі стане не тільки найкоротшим шляхом до перетворення енергетичного сектора і нейтралізації викидів вуглецю, але й двигуном майбутнього зростання, який підтримає місцеву економіку», — заявив президент Південної Кореї.

У реалізацію проекту інвестують 36 000 млрд крон (32 млрд доларів США).

Раніше у травні 2021 року корейська національна нафтова корпорація (KNOC) завершила попереднє техніко-економічне обґрунтування проекту плавучого морського вітру Donghae-1 потужністю 200 МВт, розташованого біля південно-східного порту Ульсан у Південній Кореї. Очікується, що будівництво розпочнеться у 2022 році, а проект може бути введений в експлуатацію у 2026 році.

На частку вітру припадає 1% встановленої потужності Південної Кореї, а у 2020 році - 1,65 ГВт. Більше 16 ГВт вітроенергетичних проектів знаходяться на різних стадіях розробки. До 2030 року країна має намір довести потужність вітроенергетики до 16,5 ГВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка