Південна Корея інвестує $450 млрд у виробництво напівпровідників

Південна Корея вкладе понад $450 млрд. у розвиток напівпровідникової промисловості.

Зокрема, уряд через субсидії і пільги спрямує кошти у захоплення місцевими виробниками домінуючих позицій у розробці і виробництві мікросхем у рамках стратегії "K-Semiconductor", передає hightech.plus

«Ми розробили стратегію у співпраці з приватним сектором, щоб впоратися з мінливою ситуацією з напівпровідниками, — заявив міністр торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї Мун Син Ук. - Ми зможемо очолити глобальний ланцюжок поставок і зробити свій внесок у світову економіку, якщо станемо стабільним постачальником мікросхем для задоволення світового попиту».

Для інвестицій великих компаній у дослідження і розробку напівпровідників коефіцієнт податкових відрахувань підвищать з нинішніх 30% до 40%. Крім того, виробники отримають більш високі відрахування на інвестиції у виробничі потужності — відомства подвоїли цей коефіцієнт — до 6%.

Мета Південної Кореї - стати головним постачальником напівпровідників на глобальному ринку до кінця десятиліття. За реалізацію масштабної стратегії відповідатиме Міністерство фінансів, а у ролі ключових консультантів виступлять головні постачальники Південної Кореї — Samsung Electronics і SK Hynix.

Останні також увійдуть до списку з 153 компаній, які сформують «Центр для виробництва напівпровідників».

Представники Samsung і SK Hynix заявили, що їх компанії також збільшать витрати на дослідження у галузі мікропроцесорів і будівництво нових підприємств. Samsung розширить інвестиції на 30% — до $151 млрд. до 2030 року, а SK Hynix виділить $97 млрд. на додачу до раніше оголошених $106 млрд. Кошти, виділені SK Hynix, підуть на будівництво чотирьох нових заводів у місті Йон'ін.

Як зазначає Asia Nikkei, час анонсу стратегії "K-Semiconductor" вибрано не випадково. Наступного тижня президент Південної Кореї Мун Чже Ін зустрінеться у Білому домі з президентом США Джо Байденом для обговорення кризи на напівпровідниковому ринку. Очікується, що на зустрічі будуть обговорюватися у тому числі преференції для компанії Samsung — південнокорейський вендор вкладе додаткові $17 млрд. в американське виробництво мікросхем в Остіні, штат Техас. Підтримка з боку американських регуляторів допоможе Samsung наздогнати за обсягами поставок ключового конкурента - тайванську TSMC.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка