Пісок з пустель підходить для зберігання теплової енергії

Інститут науки і технологій Масдар (ОАЕ), поле діяльності якого охоплює передові розробки в галузі прикладної енергетики, анонсував дослідження, в якому було продемонстровано, що пісок з арабських пустель може бути використаний в установках концентрації сонячної енергії для зберігання теплової енергії до 1000 °C, повідомляє ресурс World of Materials

Дослідницький проект під назвою «Sandstock» спрямований на розробку надійної та дешевої системи приймання та зберігання сонячної енергії, з використанням часток піску в якості накопичувача тепла.

На сьогодні пісок з пустель ОАЕ вважається потенційно відповідним матеріалом для зберігання теплової енергії. 

У ході дослідження при високих температурах вивчалися його термічна стабільність, питома теплоємність і схильність до агломерації. Дослідження показали, що пісок пустелі можна використовувати в якості теплового накопичувача до 800-1000 °С. 

Заміна традиційних матеріалів для зберігання тепла, що використовуються сьогодні в системах накопичення теплової енергії (TES) - синтетичного масла і розплавів солей - на недорогий пісок може підвищити ефективність станції завдяки збільшенню робочої температури матеріалу для зберігання і, отже, знизити витрати. TES-система на основі такого поширеного природного матеріалу як пісок, також представляє собою новий підхід в енергетиці, актуальний для розвитку майбутніх енергетичних систем Абу-Дабі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка