Підприємство на Харківщині виробляє олію, а лушпиння переробляє на пелети, якими опалює теплиці

В господарстві «Наірі», що на Харківщині, виготовляють біопаливо із соняшникового лушпиння. Про це в інтерв’ю Kurkul.com розповів співвласник агрофірми Арсен Товмасян.

«Наірі» займається рослинництвом на полях навколо села Надеждівка (Лозівський район), а також мають завод з виготовлення олії. Відходи від переробки власники агрофірми використовують економічно – виготовляють паливні гранули із соняшникового лушпиння.

Саме їх виготовлення надихнуло господарів розпочати тепличний бізнес – на заводі почали виготовляти паливні гранули для опалювання теплиць. У котельні встановили спеціальне обладнання, що дозволяє зекономити на опаленні.

«У нас безвідходне виробництво. Хтось це лушпиння викидає, а ми ним опалюємо наші теплиці. З сьогоднішньою дороговизною енергоносіїв, думаю, в Україні поменшає теплиць. Газ дуже дорогий. Але я думаю, час покаже, що теплиця, яка опалюється біопаливом – це дуже вигідний бізнес», — розповідає Арсен Товмасян.

У теплиці «Антрацит», яка займає гектар, вирощують гібрид томатів Болена. Для запилення спеціально завезли джмелів із Дніпропетровщини.

Наскільки рентабельний бізнес, аграрії поки не беруться прогнозувати. Кажуть, потрібно спочатку продати помідори. Це ж перший врожай збирають! Проте, якщо й залишаться, як-то кажуть, у мінусі, від поставленої мети не відмовляться, запевняє співвласник.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка