Підприємства, навчальні заклади та наукові інститути Івано-Франківська створили енергетичний «Консорціум»

Наприкінці травня близько 30 керівників провідних університетів, підприємств та інституцій Івано-Франківська підписали Меморандум про співпрацю, створивши енергетичний «Консорціум». Мета новоствореного об’єднання полягає у поєднанні новітніх науково-інноваційних технологій у сфері енергоефективності, їх впровадження в агропромисловому, паливно-енергетичному та інших секторах економіки області та міста Івано-Франківська, повідомляє ресурс Firtka.if.ua.

Меморандум було підписано під час проведення наукової конференції з питань енергоефективності «Ефективні екотехнології України».

Варто зазначити, що окрім представників приватних підприємств, до «Консорціуму» також приєдналися вищі навчальні заклади та науково-дослідні інститути Прикарпаття, та навіть профільний інститут розвитку міста.
 
2.jpg

Один з напрямків, який планують реалізувати учасники консорціуму, - організувати в області замкнутий цикл «наука – розробки – виробництво обладнання та сировини – отримання альтернативної енергії з екологічних відновлюваних джерел». 

У «Консорціумі» зазначають, що для створення такого циклу планують задіяти виключно місцеві підприємства і наукові інституції. Таким чином, направлені на розвиток такого проекту інвестиції не будуть виходити за межі області і працюватимуть на її території. 

Деякі учасники організації вже навіть запропонували конкретні напрацювання щодо реалізації відповідних ідей. Приміром, представники «Консорціюму» пропонують  технологічні лінії по сушці та грануляції біомаси в любому вигляді, це можуть бути відходи агропромислового сектора, зернові, біомаса топінамбору.

«Це повністю реально, адже ми таку лінію поставили в Польщі. Наша технологія може забезпечити роботою як сільськогосподарські підприємства, так і виробників обладнання та енергії», – говорить представник однієї з компаній-членів «Консорціуму». 

Наразі для реалізації усіх планів енергетичного «Консорціуму» необхідно не лише сконсолідувати зусилля фахівців різних галузей, але й залучити додаткові інвестиції. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка