Підприємець з Німеччини має намір оскаржити у суді заборону на видобуток біогазу на звалищі Кременчука

Приватний підприємець з НімеччиниЙорг Майсснер має намір оскаржити у суді заборону на видобуток біогазу на Деївському сміттєзвалищі.

Іноземець звернувся до НАБУ та готує заяву до суду стосовно скасування рішення Кременчуцької міської ради, яка у 2017 році не затвердили проект звільнення полігону від накопичених твердих побутових відходів, передає Лтава.

За словами міського голови Кременчука Віталія Малецького, співпрацю припинили оскільки спільне українсько-німецьке підприємство не ввело в експлуатацію біогазову установку вчасно. 

"У 2009-му році вони освоювали кошти ґранту, але у 2010-му році мав завершитися проект, - пояснює мер. - Зараз 2018-й - скільки часу ми маємо ще чекати доки німці реалізують цей проект".

"Комунальне автотранспортне підприємство 1628" почало співпрацювати із німецькою фірмою щодо будівництва на території Деївського сміттєзвалища системи утилізації біогазу та вироблення електроенергії справді у 2009-му році.

За словами депутата Кременчуцької міськради Оксани Піддубної, приватний підприємець з Німеччини посприяв отриманню гранту - на реконструкцію смітника виділили більше 500 тисяч євро. «Йорг Майсснер вклав додатково свої кошти», - розповідає вона.

У 2011 році німецька фірма та КП"1628" створили спільне підприємство. «Наша частка як інвестора в основному капіталі становила 49%, а місту відповідно було відведено контрольний пакет акцій – 51%, - пояснює Йорг Майсснер. - Побудовані на звалищі споруди, комунікацію та свердловину ми безкоштовно передали на баланс міста, а виробництво електроенергії з полігонного газу планували розпочати весною 2014 року".

Однак у 2015 були змінені умови співпраці, нарікає іноземець. «Почали збирати нові документи для робіт на смітнику, а у 2017 році на сесії міської ради депутати не затвердили проект звільнення полігону від накопичених твердих побутових відходів, - каже Йорг Майсснер. - Кременчук став пілотним проектом, який проводив процедуру державного приватного партнерства, - ми планували інвестувати 880 тисяч євро".

У жовтні 2018 року товариство "Кліар Енерджі-Кременчук" уклало новий договір з "Комунальним автотранспортним підприємством 1628" щодо видобутку біогазу із Деївського сміттєзвалища. Зібраний біогаз приватна фірма переробляє на електроенергію і продає державі за зеленим тарифом. За умовами нового договору з фірмою "Кліар Енерджі-Кременчук" міський бюджет отримуватиме 360 тисяч гривень у рік. Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка