Під час голосування законопроекту по ВДЕ під Радою пройшов мітинг працівників галузі

21 липня у Києві відбулася акція протесту близько тисячі працівників галузі відновлюваної енергетики з різних куточків України.

Причиною акції протесту став розгляд Верховною Радою законопроекту №3658 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

2.jpg

Даний законопроект був прийнятий сьогодні 288 голосами «за». Згідно нього «зелений» тариф має бути знижений на 15% для сонячних електростанцій, на 7,5% для вітроелектростанцій. Зниження для сонячних електростанцій, збудованих до квітня 2013 року складе 47%, і 28% для станцій, збудованих у період з квітня 2013 р. по червень 2015 року. (згідно з встановленим граничним “зеленим” тарифом).

«Таке зниження зеленого тарифу було очікуваним. Жодна з правок, запропонованих УАВЕ, не була врахована у законопроекті, тому ми продовжимо роботу щодо їх імплементації восени. Разом з тим, застосування прайскепу для станцій, збудованих до 2015 року спонукатиме інвесторів звертатися до суду. Збитки країни від таких позовів складуть декілька мільярдів гривень», – зазначає голова УАВЕ Олександр Козакевич.

3.jpg

Крім того, на засіданні Верховної Ради була проголосована правка, яка не була підтримана профільним комітетом напередодні. Це правка №1203 Геруса А.М., яка дозволяє зміни податкового законодавства по відношенню до виробників ВДЕ вже після зниження «зелених» тарифів. Умова щодо гарантій незмінності податкового законодавства була зафіксована у Меморандумі між Урядом та інвесторами у ВДЕ.

«Ми занепокоєні, що вже восени можуть бути внесені зміни до Податкового Кодексу, і що для виробників електроенергії з ВДЕ запровадять новий податок чи акциз. Таким чином, народні депутати можуть добитися ще більшого зниження «зеленого» тарифу і фактично знищать галузь. Тисячі людей залишаться без роботи. Країна без інвестицій,без довіри міжнародних партнерів і з мільярдними втратами по арбітражних рішеннях», – додає Козакевич.

4.jpg

Відновлювана енергетика створила близько 30 тисяч робочих місць в Україні. Це працівники станцій і підприємств, що виробляють обладнання – турбіни, сонячні панелі, електричне обладнання, а також працівники, що займаються будівництвом станцій ВДЕ. Всі ці люди є висококваліфікованими фахівцями, які розбудовують в Україні інноваційну екологічну галузь. Відновлювана енергетика приносить до державного бюджету значні надходження. Лише за минулий рік до бюджетів різних рівнів було сплачено 19,7 млрд грн податків та зборів. Загалом галузь поповнила бюджет на близько 100 мільярдів гривень.

Організаторами акції виступили Українська асоціація відновлюваної енергетики,Українська вітроенергетична асоціація, Асоціація Сонячної енергетики України, Національний штаб порятунку ВДЕ.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка