Під Тернополем запустили на звалищі біогазову станцію потужністю 659 кВт

Під Тернополем на Малашівецькому полігоні твердих побутових відходів запрацювала біогазова станція потужністю 659 кВт.

Проект з дегазації звалища реалізувала компанія "Кліар Енерджі груп", передає gazeta.te.ua

«На Малашівецькому полігоні накопичено понад 14 млн м3 відходів, з яких під час розкладання органічних відходів утворюється вогненебезпечний газ метан, - зауважують у компанії. - Станція утилізуватиме вогненебезпечний звалищний газ у двигуні внутрішнього згоряння, що дозволить генерувати до 659 кВт-год «зеленої» електроенергії щогодини».

Але завдяки станції дегазації звалищний газ, замість того, щоб потрапляти в навколишнє середовище, буде утилізований у двигуні внутрішнього згорання. Для надійності процесу на станції встановлено австрійське обладнання Jenbacher, яке використовується в біогазових проектах по всій Європі.

«Окрім безпеки довкілля, станція забезпечить податки до місцевого бюджету та нові робочі місця, - зазначив під час відкриття станції генеральний директор «Кліар Енерджі Груп» Андрій Гріненко. - Завдяки тому, що з небезпечного газу буде генеруватися «зелена» електрика, експлуатація станції не потребуватиме додаткових витрат з місцевого бюджету».

Станція працює на австрійському обладнанні. У зведення біогазової станції інвестували 1,2 млн євро.

«З 2019 року на тернопільському сміттєзвалищі запрацювала сміттєсортувальна лінія, яка зменшує об’єм твердих побутових відходів, – підсумував Сергій Надал. – Станція дегазації допоможе одночасно вирішити ще ряд питань: зменшення викидів небезпечних речовин у навколишнє середовище, виробництво «зеленої» електроенергії і створення нових робочих місць».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка