Під Харковом планують вирощувати енергетичні культури на 150 гектарах деградованих земель

У Мерефі(Харківська область) планують засадити енергетичними тополями, вербою та міскантусом 150 гектарів непридатних для ведення сільського господарства земель.

Проект реалізують у рамках «Угоди мерів», передає liga.net.

Передбачається, що вже через три роки з перших 50 гектарів можна буде зібрати перший "урожай" тополі. Для переробки енергетичних культур у Мерефі запустять цех з виробництва паливних брикетів, якими опалюватимуться школи та дитсадки.

«Мегават електроенергії, згенерований у результаті спалювання вугілля і мазуту, дає викид 902 кг СО2, - розповідає енергоменеджер міськради Олена Броварник. - Тверде місцеве паливо - дрова, тріски, брикети - має нульовий викид, виділяючи при спалюванні стільки вуглекислого газу, скільки споживає за час росту».

На додачу, у Мерефі планують компостувати органічні відходи для отримання добрив для сільського господарства. Звичайні побутові відходи будуть направляти на сортувальну лінію, для вилучення вторинної сировини. Будівельне сміття планують використовувати при ремонті доріг, приміром, на відсипання вирівнюючого шару.

Також громада почала розвивати сонячну енергетику. У Мерефі запрацювала сонячна електростанція потужністю 3,9 МВт, яку побудувала компанія AES SOLAR.


Наразі побудована і готується до запуску ще одна СЕС потужністю 2,4 МВт. Інвестором виступив один з місцевих жителів.

Досягнення громади відзначено еко-оскаром - спеціальною нагородою проекту "Екотрансформація".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: