Перший в Україні завод з переробки енергоощадних ламп запрацює вже цього року

Перший в Україні завод з переробки енергоощадних ламп відкриють до кінця 2015 року у Львові. Фінансову підтримку проекту (у розмірі 85%) забезпечить Європейський інститут сусідства та партнерства Європейського союзу, решту коштів надасть Львівська міська рада, повідомляє ZAXID.NET

Загалом на будівництво повністю автоматизованої лінії, що зможе відділяти для подальшої переробки усі структурні елементи ламп, передбачено 1 млн 300 тис євро. Обладнання для майбутньої лінії переробки виготовляє шведська фірма «MRT».

Наразі вже закуплено обладнання для подрібнення ламп, проте організатори проекту чекають на дистилятор, котрий вилучатиме із ламп ртуть. Обладнання окремо сортуватиме скло з ламп, алюмінієві патрони, ртуть та люмінофор – речовину, що світиться. Всі ці елементи можна використовувати для вторинної переробки. Як вже зазначалося, лінія буде абсолютно автоматизована. На ній працюватиме лише двоє людей. 

Після запуску лінії Львовом курсуватимуть еко-буси, куди можна буде здавати використані енергоощадні лампи. Еко-буси зазвичай стоятимуть біля великих супермаркетів у різних точках міста. Що стосується самої лінії переробки, то вона знаходитиметься поза населеними пунктами, хоча точної локації організатори не зазначають. 

Цікаво, що в Україні аналогічних ліній переробки немає. Тому організаторам проекту потрібно було розробляти спеціальну документацію для МОЗ України, аби довести, що обладнання безпечне, та отримати від них дозвіл на експлуатацію.

Будує завод ДП «Боднарівка» ЛКП «Зелений Львів» в межах проекту «Створення муніципальної системи поводження із відходами побутового електронного та електричного устаткування в місті Львові із використанням досвіду Любліну» у рамках транскордонної співпраці Україна-Польща-Білорусь. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка