Перший український вітропарк отримав «бонус» до «зеленого» тарифу

7 листопада Національна комісія прийняла рішення встановити 10% надбавку до «зеленого» тарифу для українського вітропарку – Очаківської ВЕС, що знаходиться на Миколаївщині. «Бонус» вона отримала за використання обладнання українського виробництва на першому пусковому комплексі. Таке рішення НКРЕКУ не лише перше в своєму роді, а й єдине з максимальним рівнем надбавки до «зеленого» тарифу при використанні українського обладнання, передає сайт oil-gas-energy.com.ua.

Група «Вітряні парки України» (до них входить Очаківська ВЕС) чимало інвестувала в українське виробництво ліцензійних вітротурбін і стала прикладом розвитку національної машинобудівної промисловості. Одне з підприємств групи (ФВТ Україна) є першим і єдиним не лише в Україні, а й в СНД виробником сучасних вітроенергетичних установок мегаватного класу.Зараз у виробництві вітротурбін задіяні шість найбільших в Україні машинобудівних заводів – таких як Краматорський завод важкого верстатобудування, ПАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», ПАТ «Енергомашспецсталь» та інші.

Минулого року Верховна Рада України прийняла Закон № 514-VIII, що скасував правило «місцевої складової». Натомість ввели стимулюючий коефіцієнт – надбавку до «зеленого» тарифу при використанні вітчизняного обладнання у розмірі 5% (локалізація 30%), або 10% (локалізація 50%) на об'єктах електроенергетики, в тому числі на чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), введених в експлуатацію з 1 липня 2015-го по 31 грудня 2024 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка