Першочергові швидкоокупні способи економії тепла в багатоповерхівках

Стало необхідністю почати реальні дії для економії енергоресурсів в кожному будинку, кожним господарем. До першочергових дій відносять облаштування багатоповерхівок тепловими лічильниками. Це обов'язково потрібно робити, але лічильником неможливо знизити споживання тепла. Стає більш об’єктивною плата за тепло, яка прив’язується до одиниці отриманого тепла (гігакалорія), а не до квадратних метрів площі (така «одиниця виміру» тепла приводить до обкрадання мешканців). Лічильник дасть реальну картину надходження тепла, а далі потрібно правильно його розподілити і досягти економії. Наразі є малозрозумілим факт, що швидкоокупну економію дає правильне автоматичне регулювання обміну тепла між котельнею і будинком за допомогою індивідуальних теплових пунктів (ІТП). 

Власникам квартир в існуючих багатоповерхівках треба оцінити переваги встановлення ІТП. Такі пункти встановлюються на межі між теплом, яке подає котельня і теплом, яке подається по стояках в квартири. При прямому постачанні тепла від котельні до квартири неможливо досягти комфортної температури у кожній квартирі багатоповерхівки. Добавлені секції радіаторів, додатково незаконно облаштована тепла підлога на лоджії, відкриті кватирки (відсутні віконні провітрювачі у склопакетних вікнах або локальні рекуператори) – тільки частина «допомоги» мешканців для власної багатоповерхівки, через яку система подачі тепла стала розбалансованою і створена можливість перегрівання одних із одночасним «замерзанням» інших квартир.

Для кожної багатоповерхівки треба розробити і встановити сучасний ІТП – реальний крок для регулювання подачі тепла по стояках, який дає економію тепла. До складу ІТП входять пластинчасті теплообмінники, циркуляційні насоси, пристрої автоматичного контролю та регулювання, пристрої обліку тепла, запірна арматура. 

4.jpg

Індивідуальні теплові пункти відносяться до енергозберігаючих технологій, вони можуть комплектуватися комерційними вузлами обліку теплової енергії. Контролери шафи автоматики та регулювання керують елементами теплопункту (регулятори, насоси, клапани) і мають функціональні можливості дистанційної передачі даних про роботу елементів, передачі показників тепло-, водо-, та електро- лічильників. 

При цьому досягається реальна економія за рахунок:

- зменшення температури подачі теплоносія в систему опалення при різких підвищеннях зовнішньої температури, для промислових об’єктів - в неробочі (нічні) часи та святкові дні – до 10% (за допомогою програмування сучасного контролера);

- зменшення частоти обертання циркуляційних насосів при збільшенні опору системи опалення (закриваються радіаторні термоголовки) – до 50% електричної енергії;

- фактору оплати користувачем власне за обліковану тепловим лічильником енергію і пов’язаним з цим психологічним фактором обмеження користувачем непродуктивних втрат тепла – до 4%.

Сучасні більш надійні комплектуючі теплопункту дозволяють перевести обслуговування в режим моніторингу кваліфікованим інженерно-технічним персоналом, втрати від швидкого зносу обладнання зменшуються на 30%.  Об’єднання ІТП системою керування та моніторингу Scada дозволяє відмовитись від затрат на чергові та контрольно-обслуговувальні підрозділи теплопостачальних організацій. Модернізовані індивідуальні теплові пункти мають додаткову функцію використання в літній та перехідний період альтернативного джерела тепла (сонячні колектори).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка