Перший мільйон батарейок відправився на переробку в Румунію

Активісти проекту “Батарейки здавайтеся” відправили з України першу фуру з 20 тоннами батарейок, або понад 1 млн штук, на завод з утилізації електронних та електротехнічних відходів GreenWEEE в Румунію. Там ці небезпечні відходи будуть перероблені з дотриманням вимог екологічної безпеки та законодавства ЄС.

“Лише 1 батарейка здатна забруднити 16 м2 землі, але за 8 років існування збору батарейок в Україні жодна з батарейок досі не потрапляла на утилізацію. Так відбувалося тому, що переробка не безкоштовна, за неї потрібно платити” - відзначають активісти “Батарейки здавайтеся”.

Кошти на утилізацію першої партії батарейок вдалося знайти завдяки втіленню в Україні європейської моделі розширеної відповідальності виробника. Збір та переробку батарейок оплачують імпортери з доходів від продажів нових батарейок. Переробку батарейок підтримали дві великі торговельні мережі та ще більше 100 компаній, які встановили в себе бокси для збору використаних батарейок з послугою гарантованої утилізації.

“Однією цією фурою ми збережемо близько 1600 гектарі землі (це 2000 футбольних полів), в ній міститься приблизно 1 мільйон батарейок. Втім, це менше ніж 1% всіх тих батарейок, які ввозяться в Україну щорічно”, - повідомляється на ФБ сторінці проекту “Батарейки Здавайтеся”.

Активісти будуть супроводжувати вантаж через митницю аж до заводу. Слідкувати за проходження маршруту батарейками можна буде на сторінках соцмережах FB та Інстаграм. При цьому будуть показані всі етапи шляху батарейок до переробки: від завантаження останньої палєти, замитнення і аж до сортування та переробки. За результатами поїздки буде знято документальний ролик.

В 2020 році активісти проекту планують відправити на переробку ще 100 тонн батарейок. Проект фінансується незалежно – внесками окремих людей та компаній. На рівні держави метою є втілення системної реформи, щоб за збір та переробку батарейок платили їх імпортери. Модель розширеної відповідальності виробника має запрацювати в повній мірі після впровадження законопроекту 2207-1, який винесено на розгляд Верховної Ради. За словами секретаря екологічного комітету ВР Олександра Маріковського впровадження цього законодавства можна очікувати вже до кінця року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка