Перше велике місто Фінляндії повністю відмовиться від кам’яного вугілля

З 1 квітня Лахті стане першим великим містом Фінляндії, яке повністю відмовиться від використання кам'яного вугілля.


Про це представники міста повідомили 20 березня, передає fontanka.ru

В даний момент компанія Lahti Energia використовує останню партію цього палива, 1 квітня місто повністю перейде на поновлювані джерела енергії. Залишиться лише невеликий запас на екстрений випадок. Для порівняння: ще 10 років тому кам'яне вугілля становило більше половини з усіх джерел у теплоенергетиці міста.

Наразі Лахті запускає нову екологічну біокотельню Kymijarvi III потужністю 190 МВт, завдяки чому частка поновлюваного біопалива та палива вторинного походження у сфері теплозабезпечення міста перевищить 80%. Це знизить викиди вуглецю до однієї п'ятої від рівня 1990 року.

В якості палива будуть використовувати біомасу - відходи різних виробничих етапів переробки деревини.

За словами Салема Банафа, представника Агентства розвитку регіону Лахті Ladec, хоча спочатку енергія з поновлюваних джерел енергії буде дорожчою, у довгостроковій перспективі місто, яке переходить на циркулярну економіку, виграє.

За даними Lahti Energia, установка майже повністю працює на замкнутому циклі і споживає воду тільки для охолодження. При цьому в озеро Весіярві скидається конденсат, який за ступенем чистоти перевершує питну воду.

Інвестиції в проект склали 165 млн євро.

Лахті позиціонує себе як найбільш екологічне місто Фінляндії і третій рік поспіль бореться за звання «Зеленої столиці Європи» (зараз вибирають European Green Capital 2021).

На даний момент 94% всіх міських побутових відходів Лахті переробляють в енергію або сировину. Електрику і тепло отримують також від залишкових продуктів виробництва підприємств лісової промисловості.

Сміття жителі Лахті викидають у сім різних баків, а використаний пластик спалюють так, що шкідливі викиди не потрапляють у навколишнє середовище.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка