Перше абсолютно безвідходне селище з'явиться в Японії до 2020 року

Невеличке містечко Камікацу в Японії з населенням трохи більше 1700 осіб отримало всесвітню популярність завдяки впровадженню та поступової реалізації програми зі 100-відсоткової переробки сміття.  

На сьогоднішній день жителі міста переробляють, компостують і повторно використовують 80% сміття, а 20% відходів відправляють на звалище. Однак до 2020 року в Камікацу планують зовсім позбутися сміттєзвалищ і переробляти 100% своїх відходів, повідомляє ресурс Gismeteo.ru.


Обов'язкову санітарну програму в місті запровадили у 2003 році. 

Сміття сортується на 34 категорії і переробляється. Приміром, категорія «папір» розділена на картонні відходи, журнали, газети, коробки та інші. Також окремо мають розділятися алюмінієві банки, пластикові пляшки, кришечки, баночки від спреїв тощо. Жителі навіть відклеюють етикетки від пластикових пляшок, щоб розділити ці дві різні категорії сміття. 

Так як в місті немає сміттєвозів та сміттєзбірників, за компостування та розділення сміття несуть відповідальність жителі Камікацу. Городяни займаються цим вдома або відносять сміття в міський центр переробки. У центрі висять плакати, які пояснюють, що станеться зі сміттям і скільки грошей це принесе місту.


Хоча мешканці визнають, що переробляти сміття дуже складно, вони вже бачать плоди своїх зусиль. У Камікацу є магазин, де покупці можуть залишити старі речі і взяти інші безкоштовно. Також у містечку працює фабрика, де зі старого одягу, прапорів і кімоно шиють іграшкових ведмедів, сумки та інші корисні речі. 

Мешканці кажуть, що спершу було складно звикнути до нових правил, але зараз вони стали частиною щоденного розкладу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка