Переробка сміття в Україні стає прибутковим бізнесом

В Івано-Франківську є власники бізнесу, котрий має подвійну цінність. Вони стверджують, що ринок транспортування, сортування та продажу твердих побутових відходів (ТПВ) має величезні комерційні обсяги і дозволяє отримувати досить великі доходи. Разом з тим, це дозволяє місту ставати охайнішим та екологічнішим.

Співвласники компанії «Грінко» вклали третину своїх коштів і взяли кредит в французькому банк Credit Lyonnais для будівництва сортувального заводу. Мало кому вдається зробити вдалий бізнес на відходах в умовах України. Але цей бізнес може вивести на рівень рентабельності за кілька років. Найбільш прибутковим сегментом в ланцюжку «смітник – полігон - переробний завод» є торгівля відходами. Найдорожче ціниться алюміній. За 1 тону платять тисячу доларів. Але частка його в загальному обсязі не більше 0,1%. Дешевша ПЕТ-пляшка, котра приносить $300 за тону, скло - $80.

2.jpg
 
В Україні практично не продають відходи. Під Києвом працює один сортувальний завод, котрий побудувала компанія «Грінко» в 2005 році. Там же є сміттєспалювальний завод «Енергія».

В світі торгівля сміттям – бізнес світових енергетичних гігантів. Німецький концерн EON має 9 сміттєспалювальних заводів і займає 20% обсягу ринку. До 2015 року цей концерн планує стати найбільшим європейським оператором у цьому бізнесі.

В Україні запровадити пілотні проекти сучасного збирання та переробки сміття спромоглися лише поодинокі міста, як-от Івано-Франківськ і Калуш.

У Німеччині за кожну тону переробленого сміття підприємець отримує 90 євро. В Україні є законодавча норма про те, що такі бізнесмени мають право на кошти з екологічних фондів місцевих бюджетів, а на практиці ця норма не діє. 

Для такого міста, як Івано-Франківськ з населенням 250-300 тисяч потрібно закупити два комплекти техніки: 1200 контейнерів, два сміттєвози й сортувальну станцію. 

Якщо міська влада йде назустріч бізнесу, то отримають вигоду фірма і мешканці: фірма буде заробляти, а мешканці і екологи вирішують свої проблеми досягнення чистоти та відповідних норм.

На основі матеріалів Виконавчого комітету
Івано-Франківської міськради

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка