Переможці конкурсу енергоефективних проектів Дніпропетровська сплачують за тепло вдвічі менше

Третій рік поспіль (з 2012 року) Дніпропетровська обласна рада проводить досить цікавий конкурс міні-проектів з енергозбереження та енергоефективності , участь в якому можуть взяти ОСББ, житлово-будівельні кооперативи та інші «житлові» об’єднання мешканців міста. Переможці конкурсу можуть отримати до 50 000 грн. з обласного бюджету на впровадження власних енергоефективних проектів. Таким чином, «міні-конкурс» дає можливість отримати фінансову допомогу, яку не потрібно буде відшкодовувати, на проведення заходів, що дозволяють економити ресурси та зберігати тепло в помешканні. 

Протягом 2014 року було реалізовано 70 проектів з енергозбереження. А 22 грудня Дніпровська обласна рада повідомила адресу ще одного переможця конкурсу. Вдруге перемогу отримали мешканці будинку №21 на ж/м Тополя-3 (ОСББ «Тополя 3/21»).

«Перепусткою до енергоефективного майбутнього» стала ініціатива з герметизації міжпанельних та міжблочних швів будинку. Цікаво, що завдяки такому, здавалося б, простому рішенню, мешканці ОСББ-переможця в листопаді сплатили за тепло 4,5 грн. з 1м2 житлової площі. І це при тому, що середній тариф по місту складає більше 11 грн. 

Реалізація міні-проекту з енергозбереження обійшлася його власникам у 69 тис. грн., з яких 19 тис. грн. - зібрали самі мешканці, інші 50 тис. грн. - співфінансування з обласного бюджету.

«Ми вчимо людей розбиратися в питаннях енергозбереження, проявляти ініціативу та самоорганізацію, взаємодіяти з органами місцевого самоврядування та реалізувати спільні проекти. Лише такий підхід дає дійсно вагомі результати як на рівні місцевих громад так і на рівні країни», - зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

2.jpg  4.jpg

Варто зазначити, що Дніпропетровська обласна рада першою в Україні запровадила подібний конкурс міні-проектів з енергоефективності та енергозбереження. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка