Пасіка на сонячних батареях

Професіонали, котрі займаються сертифікованими органічними продуктами, є тими особами, котрі поширюють своє приязне відношення до природи і на інші види діяльності. Один з них, Володимир Гевал, займається пасікою вже 20 років. Має вже 100 бджолиних сімей, його продукцію знають і в Києві, і в Одесі... 
Але особливістю цього меду є те, що він «має» ще й сонячно-енергетичну складову. 

Так складалося в пасічника, що в тих місцях, де перебуває його пасіка, відсутні електромережі. Адже мед органічний і збирається в чистих місцях, де мінімальний вплив від брудних технологій, де відсутні лінії електропересилання струму. А для обслуговування технології збирання пилка, потрібна електроенергія для сушарки. Можна «бігати» за нею в ближні села, що робилося на початках. Але згодом пасічник прийшов до бажання скористатися генерацією від сонячної енергії.

100.jpgКілька років тому зародилася ідея започаткувати свою сонячну електроустановку. Зараз ця ідея стала реальністю. Дві сонячні панелі, інвертор на півтора кіловати, два гелевих акумулятори і аварійний генератор працюють на бджолину індустрію. Про окупність не дуже турбується, адже став енергонезалежним. 

Нове обладнання працює бездоганно. Є тепер у нього електроенергія там, де стоїть пасіка. Працює від цієї енергії сушарка для пилку. Додатково є освітлення, живлення для комп’ютера  та медогонки.

Один із варіантів використання сонячних модулів для пасіки – на даху літнього будинку.  

Є вже й плани створити енергонезалежний будинок. 
Приязне ставлення до природи – рушій впровадження нових технологій відновлювальної енергетики.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: