Пасажирський літак вперше пролетів 7 годин на біопаливі

Пасажирський літак Boeing 787 Dreamliner вперше здійснив переліт з Абу-Дабі до Амстердаму на біопаливі з солеросу – сукуленту, який росте на сильно засолених грунтах морського узбережжя.

Лайнер, який належить авіакомпанії Etihad Airways, подолав відстань між столицями Об’єднаних арабських еміратів і Нідерландів за 7 годин, передає nplus1.ru

При цьому баки лайнера були заповнені сумішшю зі звичайного авіаційного палива та біопалива з солеросу у пропорції 1 до 1.Політ лайнера пройшов успішно. Доопрацювання двигунів лайнера або його паливної системи для заправки сумішшю гасу і біопалива не знадобилася.

Біопаливо було вироблено в Масдарі підприємством ISEAS (Integrated Seawater Energy and Agriculture System, Інтегрована система енергетики і сільського господарства на морській воді), яке почало працювати в Абу-Дабі у березні 2016 року.

В основі проекту, який фінансують компанії Boeing, Etihad Airways, Honeywell UOP, General Electric, Safran і Takreer, лежить технологія одночасного виробництва продуктів харчування і біопалива без будь-якого взаємного збитку.

Нова установка працює у кілька етапів. На першому — спеціальні насоси закачують у басейни з мальками риби і планктоном морську або океанську воду. Після цього збагачена продуктами життєдіяльності риб вода подається на плантації галофітів, рослин, здатних переносити високі рівні засолення грунту або води.

Після галофітів трохи знесолена вода, збагачена продуктами життєдіяльності рослин, перекачується на мангрові плантації з солестійкими рослинами, включаючи солерос Бігелова. Потім з мангрових плантацій вода надходить в зону фільтрації, звідки після очищення просто зливається назад в океан.

Мулисті відкладення, загиблі рослини, урожай насіння деяких рослин, перегній на плантаціях галофітів і мангрових збираються і відправляються в установки з виробництва біопалива. При цьому вирощені планктон і рибу можна використовувати для виробництва різних продуктів харчування. Вся електроніка в ISEAS працює на сонячній енергії.

В Об'єднаних Арабських Еміратах і Саудівській Аравії солерос Бігелова, насіння якого містять близько 30% масла і 35% протеїну, розглядається як основна рослина для виробництва біопалива.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка