Паризька Угода дає Україні шанс побудувати сучасну конкурентну економіку

Мінприроди спільно зі Світовим Банком провели 24 квітня у Києві першу міжнародну конференцію, присвячену виконанню цілей Паризької кліматичної угоди, на якій ряд країн презентували свої напрацювання з розробки Стратегій низьковуглецевого розвитку до 2050 року.

«Заради можливості бути конкурентоспроможними на міжнародній арені Україна буде змушена буде переорієнтовувати існуючу економічну модель. Ми не можемо дозволити собі “розвиватися” за старим консервативним сценарієм у той час, коли світ поступово відмовляється від викопного палива, зменшує інвестицій у цю сферу, а при цьому у світі стрімко знижуються ціни на сонячну та вітрову енергетику і зростає роль інноваційних технологій», - сказав Остап Семерак.

Презентуючи розроблену Україною Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року, міністр наголосив на тому, що нові умови в світі створюють виклики і одночасно є шансом для України побудувати нову конкурентну економіку, орієнтовану на енергоефективні технології, відновлювані джерела енергії та поступову відмову від викопного палива.  

Остап Семерак також відзначив, що Україна протягом останніх двох років зробила багато для запровадження національної кліматичної політики. Зокрема, однією з перших розробила Стратегію низьковуглецевого розвитку, яка є вимогою  Паризької кліматичної угоди та найближчим часом має бути розглянута Урядом. Цією стратегією передбачається перехід до моделі низьковуглецевого розвитку економіки, яка включає послідовну декарбонізацію енергетики, суттєве підвищення енергоефективності та стрімкий розвиток відновлювальних джерел енергії. 

Нагадаємо, у 2016 році набула чинності Паризька кліматична угода, яку підписали 195 країн світу. Україна однією з перших стала стороною Паризької угоди, яка спрямована на посилення виконання принципів, закладених в Рамковій конвенції ООН зі зміни клімату.

Головна ціль Паризької кліматичної угоди - не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C (по можливості – не більше 1,5°C) відносно показників до початку промислової революції, коли людство почало спалювати величезну кількість викопного палива, що потягнуло за собою зміни клімату. Утримання глобального потепління на рівні 1,5-2°C потребує швидкого зменшення антропогенних викидів парникових газів у атмосферу та повного їх усунення до другої половини ХХІ століття.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка