Парламент Франції схвалив тюремне покарання за нанесення шкоди екології

Національні збори Франції схвалили пакет законів, спрямованих на захист клімату. Законопроект, серед іншого, передбачає введення до Кримінального кодексу Франції нового виду злочину – екоцид. Під цим мається на увазі усвідомлене нанесення шкоди здоров'ю, флорі і фауні, а також забруднення повітря, води або ґрунту в національних масштабах. За такі дії передбачено штраф аж до 4,5 млн. євро і до 10 років в'язниці, повідомляє Главком.

Крім того, закон забороняє авіарейси всередині країни, для яких є альтернативні залізничні рейси тривалістю до 2,5 години. Це правило не поширюється на стикувальні рейси. Ще одна ініціатива в рамках цього пакету передбачає грошові субсидії при покупці електровелосипедів. Законопроект ще має схвалити Сенат Франції. Очікується, що голосування пройде в червні.

Ці законодавчі ініціативи були розроблені в результаті діяльності Громадянського конвенту з клімату. Конвент був сформований в жовтні 2019 року через звичайних громадян з ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона у відповідь на протести «жовтих жилетів». У червні 2020 року конвент представив уряду 150 пропозицій, спрямованих на поліпшення екології країни.

При цьому екоактивісти руху Extinction Rebellion залишилися незадоволені законопроектом. На їхню думку, цих змін недостатньо для захисту клімату. У день голосування вони провели акцію протесту біля стін Національних зборів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка