Парк-лабіринт вирішив проблему шумового забруднення аеропорту в Амстердамі

Один з найбільш завантажених аеропортів світу, який щоденно приймає та відправляє більше 1600 рейсів, вирішили «почистити» від шумового забруднення. Мова йде про аеропорт «Схіпгол» (Амстердам). Досить густий шумовий фон створює справжню проблему для людей з навколишніх районів. А вирішити цю проблему допоміг створений навколо аеропорту парк-лабіринт, повідомляє видання Energy-Fresh

Проект, що був покликаний зменшити шумове забруднення аеропорту, отримав назву Buitenschot Land Art Park. Розробив його ландшафтний художник Поль де Корт (Paul de Kort) спільно з архітектурною студією H+N+S Landscape Architects. 

2.jpg

Поряд із злітно-посадковими смугами аеропорту на території площею 80 акрів архітектори розбили велику ромбовидну зелену зону (саме ці насипи трикутної форми поглинатимуть шумовий фон від роботи літаків). 

На створення такої ідеї архітекторів підштовхнули роботи німецького фізика Ернста Хладні, якого ще називають «батьком акустики». Він виявив, що на поверхні пластини або мембрани, яка покрита піском та піддається вібрації у відповідь на звукові коливання, утворюються певні фігури. Вібрації змушують пісок рухатися і зосереджуватися уздовж ліній, де амплітуда коливань нульова або відносно мала.

4.jpg

Спостереження вченого 19 століття ландшафтний художник Поль де Корт вирішив реалізувати у більшому масштабі. На зазначеній території він створив цілу серію земляних насипів трикутної форми, які мають акустичні характеристики і стримують звук (шумове забруднення).

Використовуючи GPS,  архітектори розмістили 150 прямих і симетричних земляних траншей і 6-футових гребенів між ними, створюючи малюнок, який знизив рівень навколишнього шуму в два рази.

3.jpg

Тридцять п'ять точок моніторингу шуму, що були встановлені в цьому районі, вперше пройшли успішні випробування в 2014 році, та показали відмінний результат. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка