Panasonic щороку вирощує на своїй фермі 80 тонн зелені

Японська компанія Panasonic, яка відома своєю побутовою технікою, займається й сільським господарством. В 2014 році компанія почала вирощувати зелень в невеликому закритому складі в Сінгапурі. Тоді за рік вдавалося вирощувати 3,6 тонн зелені, а зараз – 80 тонн, пише Вusiness insider.

Рослини вирощуються в спеціально сконструйованій багаторівневій будівлі, що має стабільний клімат-контроль й світлодіодне освітлення зі спектром, близьким до натурального сонячного світла. Panasonic впевнена, що сільське господарство в закритих приміщеннях є ключем до майбутнього і здатне вирішити проблему продовольчого постачання в усьому світі.


Спершу ферма площею 250 квадратних метрів дозволяла вирощувати приблизно 3,5 тонни овочів на рік. Але пізніше, за словами керівництва сільськогосподарського підрозділу компанії, ферма більш ніж вчетверо збільшила виробництво продуктів.

Багатоповерхові теплиці дозволяють Panasonic вирощувати рослини в грунті відразу на декількох рівнях, використовуючи світлодіоди власного виробництва. Таким чином не тільки виключається залежність від сонячного світла, але й забезпечується хороший врожай незалежно від зовнішніх умов.Зараз на фермі росте 40 сортів різних сільськогосподарських культур – від японської капусти Мізунь і салату до червоного міні-редису і листового буряка. В 2017 році компанія має намір вирощувати ще 30 додаткових сортів. Поки що частка продуктів, вирощених на такій фермі становить 0,015% від овочів і зелені, що продаються в Сінгапурі, але Panasonic сподівається найближчим часом збільшити цей показник до 5%.

Зараз продукція вертикальної ферми продається під торговою маркою Veggie Life (Вегетаріанське життя), а вартість 100 грамів зелені в супермаркетах становить приблизно 5 доларів. Крім магазинів, з кінця 2016 року врожай з ферми також поставляється і в місцеві ресторани.


Panasonic збудувала ферму з метою збільшення кількості вирощених продуктів у Сінгапурі, адже зараз країна імпортує понад 90% продуктів харчування, а використання штучних плантацій і нових технологій допоможе острівній державі стати менш залежною в продовольчому плані.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка