Палити в камінах треба так, щоб не спалити будинок

Взяти вогонь під контроль потрібно для того, щоб обігріти власний будинок. При цьому використовуємо природній спосіб горіння матеріалів, при котрому отримуємо значну частину тепла для обігрівання помешкання.

При горінні деякі матеріали перетворюються в летючі сполуки, а інші не дають такого ефекту (деревне вугілля, кокс, торф).  Для отримання горіння потрібно спочатку розігріти матеріал до певної температури (дерево потребує біля 400 градусів), щоб почався процес горіння поверхні, а потім цей процес охопить всю масу дров. Людина використовує процес горіння в кухні, пічці, каміні або котлі. Всі ці процеси відбуваються в будинку, котрий має матеріали, придатні для горіння. Якщо втратимо контроль за процесом горіння, то користь від обігрівання може перетворитися на прикру некорисну загрозу.

Меблі, двері, вікна, підлога, перекриття будинку зазвичай зроблені з дерева або з тирсоматеріалів, які є дуже легкозаймистими. Тому про це треба пам’ятати тим, хто встановлює в будинку твердопаливні системи обігрівання. Жодні запобіжні матеріали, якими покривають деревні елементи проти пожежі, не рятують від неї. Ці вироби постійно є під загрозою.   

Деякі матеріали мають дуже низьку температуру самозапалювання. Відбувається це незалежно від допомоги в розпалюванні, а тільки при відповідній температурі, співвідношенні повітря і матеріалу. 

Для встановлення твердопаливного каміна, котла, печі має бути забезпечено не менше 15-30 см негорючого матеріалу під самим пристроєм. Дерев’яна підлога має на 30 см не доходити до дверцят котла чи каміна. Якщо використовується відкрите горіння в приміщенні, то пристрій має бути не ближче 60 см від горючих елементів. Димоходи не можуть бути ближче 60 см від деревних конструкцій.

Каміни встановлюють в будинку, щоб отримати тепло та комфорт. Тож, варто подбати, щоб розміщення і встановлення проводив спеціаліст, який врахує всі необхідні правила безпеки. Він і ви повинні врахувати всі питання безпеки для підлоги, перекриття, стін і стелі, комина, а також організувати притік повітря та добру вентиляцію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка