ПАР побудує сонячні і вітрові станції потужністю 6,8 ГВт

Південнофриканська республіка побудує сонячні і вітрові електростанції загальною потужністю 6,8 ГВт, а також накопичувачі енергії загальною потужністю 513 МВт.

Про це йдеться у розробленій урядом програмі забезпечення додаткових енергоресурсів, яку погодив галузевий регулятор (National Energy Regulator of South Africa, NERSA), передає ruscable

Для відбору проектів будівництва ВЕС та фотоелектричних СЕС, а також накопичувачів буде оголошено тендер.

Загалом прийнята урядом ПАР програма передбачає будівництво близько 12 ГВт генеруючих потужностей. Крім ВДЕ-генерації та енергосховищ, також планується будівництво 3 000 МВт газових ТЕС, 1 500 МВт вугільних електростанцій.

Початок робіт за проектами намічено на 2022 рік. Ці енергоресурси доповнять 2 000 МВт аварійних резервів потужності, що закуповуються у рамках спеціальної програми із закупівлі резервів потужності у незалежних виробників електроенергії, спрямованої на зниження ризиків порушення енергопостачання (Risk mitigation Independent Power Producer Programme, RMIPPP).

За оцінкою холдингу Eskom, що виконує в тому числі функції системного оператора національної енергосистеми, у зв'язку з наявним дефіцитом генеруючих потужностей нові об'єкти генерації потрібно ввести в експлуатацію якомога швидше, щоб розвантажити діючі станції і підвищити енергобезпеку країни. Нова програма може розглядатися як один з етапів виконання комплексного плану уряду з розвитку енергоресурсів (Integrated Resource Plan, IRP 2019), затвердженого в кінці 2019 року і визначає енергетичну стратегію на період до 2030 року. IRP 2019, зокрема, включає в себе заходи з активного впровадження ВДЕ, але разом з тим зберігає перше місце у структурі генерації за вугільними ТЕС, оскільки ПАР володіє дуже великими розвіданими запасами вугілля.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка