П'ять «зелених» українських компаній отримали гранти від ЄБРР і ЄС на 100 тис. євро

Greencubator, ЄБРР та ЄС нагородили п’ять компаній, що отримали гранти загальною сумою 100 000 євро у фінальній хвилі програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Її впроваджує в Україні ГО Greencubator, а загальний фонд програми складає 1 млн євро. Фінансування на розвиток «зелених» бізнес-рішень протягом V хвиль програми отримала 31 компанія.

П’ять українських компаній отримали гранти на реалізацію таких проектів:

1. Delfast — сертифікація електровелосипедів, патентування, технічні та функціональні вдосконалення;

2. Integro-SD — автоматизація виробництва органічних добрив з курячого посліду за власною технологією; сертифікація;

3. «Інтегральні комплексні системи» — бездротова система двосторонньої передачі даних і керування енергоспоживанням з підвищеною дальністю дії та мінімальними енерговитратами

4. ІОТ ТРЕЙД — розробка програмного забезпечення для «розумного» хаба, що керує мережею сенсорів і терморегуляторів в житловій та комерційній нерухомості

5. «Оболонь Оіл» — підготовка до серійного виробництва мобільних установок для переробки полімерних відходів в альтернативні види пального.

Під час пошуку фінансування розробники кліматичних рішень стикаються з такими ж складнощами, як і більшість технологічних стартапів. Однак, як зазначив Андрій Сорохан, керівник венчурного напрямку U.Ventures / Western NIS Enterprise Fund, для інвестування «зелених» проектів часто не вистачає експертів, обізнаних у перевагах і ризиках кліматичних розробок.

«Перший етап програми «Інноваційні Ваучери» залучив до розвитку своїх «зелених» проектів 31 компанію. Два роки плідної співпраці з українськими бізнесами демонструють великий ринковий потенціал, необхідність розвитку екосистеми та чудові можливості для розвитку стартапів на ранніх стадіях», – наголосив Директор департаменту енергоефективності та змін клімату ЄБРР в Україні Сергій Масліченко.

Експертка з екологічної політики та управління, співзасновниця громадської організації ReThink Світлана Коломієць підкреслила, що для формування «зеленої» бізнес-індустрії слід розвивати підприємницьку культуру та людський капітал і працювати з кадрами. Засновник лабораторії-акселератора IoT Hub Роман Кравченко, який інвестував у кілька кліматичних українських розробок, вважає, що стартапам не вистачає культури взаємин в командах. Розв’язати цю проблему можна поширюючи реальні бізнес-історії з українського ринку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка