Овес можна використовувати для опалення замість газу

Всім вже відомі енергетичні рослини, котрі все більше використовуються у якості відновлювального палива. Це енергетична верба, міскантус, світчграс та їм подібні. Але вже почали використовувати, у якості палива, ще й таку сільськогосподарську рослину, як овес, котрий традиційно вирощується з давніх часів і був призначеним для годування тварин (корисний продукт і для людини).
Зерно вівса та інших рослин використовується в скандинавських країнах для обігрівання. В Швеції існують сотні інсталяцій для спалювання зерна. Така технологія розповсюджена в Канаді і США. Дослідження, виконані в університеті Міннесоти, показали, що обігрівання зерном кукурудзи було економічно вигіднішим, ніж обігрівання газом чи електроенергією.

Спалювання вівса вимагає певного типу пальника, котрий може бути зробленим у вигляді приставки. Передбачена подача зерна, працює в системі вентилятор для забезпечення відповідної  кількості повітря. В такому котлі можна спалювати і пелети.

Читайте також: Піролізний котел, який спалює будь-що

Для виробництва 10 тис. кВт теплової енергії потрібно 3 т вівса. Для обігрівання сільського будинку потрібно зібрати урожай вівса з 2 га.

Першим будинком в Польщі, котрий обігрівається енергетичним зерном, є господарський будинок в малопольському воєводстві. 150 кг зерна вистачає на три доби для обігрівання, з допомогою цієї нової технології, для будинку площею 200 м2. Працює система автоматично і є безпечною для довкілля. 

Світові площі під вівсом складають біля 18 млн.га, або 3% від площ зернових. Врожайність вівса на рівні 2,5-5 т/га.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка