Освітлення остаточно переходить у нову еру - еру світлодіодів

Енергоощадність, довговічність, висока якість світла, різнобічне застосування – основні переваги від освітлення електролюмінесцентними діодами (LED - Light-Emitting-Diode). Щоб максимально використати всі кращі характеристики нового освітлення, потрібно мати певну інформацію про LED.    

Англійський науковець H.J.Round ще в 1907 році відкрив принцип електролюмінісценції. Його винахід пізніше був використаний для винаходу діоду. Але електричне освітлення цього виду стало популярним тільки в 60-х роках минулого століття. Спочатку, для прикладу, використовували в телефонах підсвічування червоними маркерами. Сьогодні LED мають набагато сильніше свічення і використовуються для створення якісного освітлення.

Великою перевагою технології LED є мале споживання енергії (навіть до 90% менше ніж традиційні лампи розжарювання). Рахунки за використання електроенергії на освітлення практично «розтоплюються» після встановлення LED, котрі, на жаль, ще є трохи дорогими. 


Лампи LED мають надзвичайно довгий термін експлуатації, котрий більший 50000 годин роботи. Великою перевагою є те, що LED мають дуже малий розмір, що дозволяє проектувати цікаві комбінації освітлення. Можна створювати, для прикладу, світлові панелі, котрі надсилають потік світла зі стелі.

2.jpg

Не дратують LED лампи процесом розігрівання, що присутнє в роботі енергоощадних кручених ртутних ламп. LED вмикаються моментально і дають повну віддачу зразу.

Технологія LED є безпечною – не боїться перехідних процесів, а лампи не попечуть рук при дотиканні до них. Більшість LED чудово підходить для ідеології інтелігентного (розумного) будинку, бо вони є інтерактивні: можна керувати світлом за допомогою wifi.

Не варто забувати про екологію. Лампи LED не містять важких металів або ртуті, свинцю чи арсену або інших шкідливих елементів. Науковці передбачають перехід більшості користувачів на використання освітлення за допомогою технологій LED, через що багато фірм зорієнтовано на покращення і розвиток ламп LED. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: